son dakika haberleri

Irak Cumhurbaşkanlığı kutlamaları kanlı bitti: 2 ölü

Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (KYB) adayı Berhem Salih’in dün gece Irak Cumhurbaşkanlığına seçilmesiyle, memleketi Süleymaniye’de yapılan kutlamalarda sokak magandalarının açtığı ateş sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Irak Cumhurbaşkanlığı kutlamaları kanlı bitti: 2 ölü
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 03.10.2018  17:13:00 eklendi.

Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin partisi Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) adayı Berhem Salih, Irak Meclisi'nde yapılan oylamanın 2. turunda en güçlü rakibi olan Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) adayını açık bir farkla geride bırakarak cumhurbaşkanlığına seçildi. Berhem Salih'in memleketi Süleymaniye'de geç saatlere kadar kent sokaklarında arabayla tur atan KYB'liler havai fişeklerle havaya ateş açarak sevinç gösterisi yaptı. 


Süleymaniye Devlet Hastanesi, sokak magandalarının açtığı ateş sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiğini ve 4 kişinin de yaralandığını duyurdu. Öte yandan, İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi John Wells, cumhurbaşkanı seçiminin ülke tarihinde en demokratik seçim olduğunu altını çizerek, Berhem Salih'i kutladı.  


Güncel |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler