son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesinden balkonda sebze yetiştiren vatandaşlara ödül

Van’ın İpekyolu Belediyesi, balkonunda sebze yetiştirip dereceye giren vatandaşları ödüllendirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesinden balkonda sebze yetiştiren vatandaşlara ödül
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.10.2020  10:03:00 eklendi.

 Belediyeye bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 5 ay önce ilçede ikamet eden apartman sakinlerini tarımsal üretime teşvik etmek amacıyla proje hayata geçirmişti. Proje kapsamında evinin balkonunda, terasında ya da bahçesinde sebze yetiştirmek isteyenlere 42 bin adet domates, salatalık, biber ve patlıcan fidesi ücretsiz olarak dağıtılmıştı.

 

Korona virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar, İpekyolu Belediyesinin WhatsApp iletişim hattına adres ve iletişim bilgilerini bırakarak talep ettikleri fideler, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ulaştırılmıştı. Müdürlük, başvuru yapan ilk 50 kişi arasında hasat döneminde en iyi sebze yetiştiren 3 kişiyi saksı, sebze yetiştiriciliği için özel bahçe toprağı, bahçıvan tulumu ve mini çapa, tırmık, kürek ile ödüllendirdi.

Ödül alan vatandaşlar, korona virüs pandemisi döneminde yapılan etkinliğin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Belediyenin bu etkinliğini çok anlamlı buluyoruz. Diğer belediyeler de bu etkinliği örnek alsın. Pandemi döneminde, herkesin evine kapandığı bir zamanda bizler balkonumuzda, terasımızda sebze ürettik. Bu üretimin psikolojik olarak da çok olumlu etkisini gördük. Bize hediye edilen bu saksılarda, yine sebze ve meyve üreteceğiz. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler