son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesi’nin Çalışmalarına Yönelik Saldırılar Sürüyor

İpekyolu Belediyesi tarafından açılan parklara yönelik saldırılar sürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesi’nin Çalışmalarına Yönelik Saldırılar Sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.08.2019  17:08:00 eklendi.

 İki hafta önce Cevdet Paşa Dere Yanı Parkı’nda çocukların oyun gruplarının tahrip edilmesinin ardından dün de Erçek Sahil Bandı Parkı, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğrarken, ayrıca yer altı çöp konteynırlarını da ateşe verilerek kullanılamaz hale getirildi.

İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan, halkın dinlendiği ve çocukların oyun oynadığı alanlar olan parklara yönelik saldırılar sürüyor. Saldırılar sistematik bir biçimde devam ederken, parklara saldıran kişi ya da kişilerin özellikle parkta bulunan ağaçlara saldırması ise dikkat çekiyor.

 

‘Ağaçlar ve Çocuk Oyun Gruplarına Saldırı’

Van’da kent merkezinde bulunan Sanat Parkına yönelik saldırıların ardından, geçen hafta da Cevdet Paşa Mahallesi’nde buluna Dere Yanı Parkı’na gerçekleşen saldırıda çocukların oyun grupları yerlerinden sökülerek tahrip edildi. Parklara yönelik saldırılar Kurban Bayramı’nda da devam etti. Son olarak Erçek’te bulunan Sahil Bandı Parkı’na saldıran kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, parkta bulunan ağaçları kırarken ayrıca, parkta bulunan dinlenme salonunun camlarını kırarak tahrip etti.

 

Çöp Konteynırlarına Saldırı

Parklara yönelik saldırıların yanı sıra, yer altı çöp konteynırlarını da ateşe veren saldırganlar çöp konteynırlarını kullanılamaz hale getirildi.

 

Konuya ilişkin bilgi veren İpekyolu Belediye Eş Başkanı Şehsade Kurt, halka yaptıkları hizmetlerin sekteye uğratılmak istendiğini kaydetti. Saldırıları gerçekleştiren zihniyetin, kayyum zihniyetini sürdürmeye çalıştığını vurgulayan Kurt, “ Tüm saldırı ve engellemelere rağmen halka hizmeti daha da verimli bir şekilde ulaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler