son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesi geri dönüşüm için protokol imzaladı

İpekyolu Belediyesi, daha etkin bir atık geri dönüşüm ağı oluşturmak amacı ile bu alanda lisanslı bir şekilde faaliyet yürüten iki firma ile protokol imzaladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesi geri dönüşüm için protokol imzaladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.07.2019  16:01:00 eklendi.

Protokol ile kentte günlük olarak ortaya çıkan yaklaşık 70 ton ambalaj atığının en az yüzde 50’sinin geri dönüştürülmesi hedefleniyor. İpekyolu Belediye Eş Başkanı Azim Yacan ve Veger Geri Dönüşüm ile Şehrivan Geri Dönüşüm firmaları arasında belediye hizmet binasında imzalanan protokol çerçevesinde, belediye sınırları içerisinde oluşan ambalaj atıklarının (kâğıt, karton, pet, plastik, cam v.b) doğru şekilde toplanması ve tekrar geri dönüştürülmesi sağlanacak.


İpekyolu Belediyesi kentte günlük olarak ortaya çıkan yaklaşık 70 ton ambalaj atığının en az yüzde 50’ sini geri kazanılmasının hedeflendiği protokol ile ekolojik dengenin korunması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi hedefliyor. Sürdürülebilirlik ilkesi ve sıfır atik projesi kapsamında uzun vadede hedeflerini yükseltmeyi planlayan belediye, bu amaçla önümüzdeki dönemde Atık Çalıştayı ve Çevre Koruma Eğitimleri gerçekleştirecek.


Veger ve Şehrivan Geri Dönüşüm firmaları ile imzalanan protokol gereği kamu kurum ve kuruluşları, siteler, işletmeler ve AVM’lere yönelik çalışmalar başlatılacaktır. Bu çalışmalarda toplam 4 araç kullanılırken, sokakta geri dönüşüm işi yapan emekçilerde bu sisteme entegre edilecek. 2 yıl geçerli olacak protokolün koordinasyonu İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce sağlanacaktır.

 

 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler