son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesi’nden Kadına Yönelik Şiddet Konulu Seminer

İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarına başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesi’nden Kadına Yönelik Şiddet Konulu Seminer
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.06.2019  14:27:00 eklendi.

 Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacı ile çalışmalarına başladı. Bu çerçevede müdürlüğe bağlı, ‘MAYA Kadın Yaşam Merkezi’nde mesleki eğitim alan kursiyerlere, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları kapsamında ‘6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Karşı Kanun’ hakkında seminer verildi.

 

Belediyemiz Hukuk İşleri Müdürlüğünde görevli Avukat Ekin Yeter tarafından verilen seminerde; kadına yönelik şiddetle mücadelede, kadın sivil toplum örgütleri tarafından, kamuoyu yaratma ve hukuksal anlamda önemli mücadeleler verildiği, bu mücadelelerin sonucunda önemli bir kazanım olan; ‘6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Karşı Kanunun’ çıkarıldığı bilgisi aktarıldı. 6284 sayılı kanun genel olarak şiddetin failini önleyen, şiddete maruz kalan kadın ve çocukları koruyup destekleyen, faili cezalandıran ve şiddeti izleyen teorik bir altyapıya sahip olduğu bilgisi verildi.
 

 Ayrıca kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadele amacıyla hazırlanan ve Türkiye’nin taraf olarak imzaladığı İstanbul Sözleşmesi üzerinde de duruldu. Birçok kadının şiddete maruz kaldığında ne yapacağını, hangi haklara sahip olduğunu, nereye ve nasıl başvuru yapacağını bilmediğini bu ve benzeri seminerlerin verilmesinin, kadına karşı şiddetin önlenmesi çalışmalarına katkı sunacağı bilgisi aktarıldı.

 

Soru-Cevap şeklinde devam eden seminerde, katılımcıların istek ve önerileri dinlendikten sonra çalışma tamamlandı.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler