son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesin den Çiftçilere Tohum Desteği

İpekyolu Belediyesi kırsal kalkınmayı destekleme çalışmaları çerçevesinde, ilçe sınırları içerisinde bulunan çiftçilere tohum desteğin de bulundu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesin den Çiftçilere Tohum Desteği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.05.2019  13:58:00 eklendi.

 

 İpekyolu Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, tarımsal faaliyetleri destekleme ve sürdürülebilir üretim için çiftçilerimizle el ele çalışmaya devam ediyor. Bu çerçeve de ilçemiz sınırları içerisinde bulunan çiftçilere “Silajlık” mısır tohumu dağıtıldı.

 

Dağıtıma, Belediye Eş Başkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan’ın yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri ile ilgili birim amirleri katıldı.
 

Kırsal bölgelerde bulunan yurttaşların doğru ürünle, doğru üretime teşvik edilmesinin amaçlandığı çalışma çerçevesinde 50 çiftçiye, 750 dönüme yetecek, 150 torba tohum dağıtıldı. Verim düzeyinin yüksek seyrettiği Silajlık tohumun, 1’e 8 ile 1’e 10 oranında yüksek verim gösterdiği bilinmektedir.

 

Tohum dağıtımı sırasında konuşan eş başkanlar üretime her zaman destek vereceklerini ifade ederek, aynı zamanda ekim ve hasat dönemlerinde de çiftçilere gereken desteğin verileceğini belirttiler.

 

Belediye yetkilileri, belediyenin tarımsal araç parkında bulunan Pnömatik ekim makinesi ile ayrıca çiftçilere ekim işlerinde de destek verileceğini ifade ettiler.

 

Çiftçiler ise bu yardımın çok anlamlı olduğunu, yaşanan krizde bu tohumları kendi bütçeleri ile almalarının imkânsız olduğunu belirttiler. Yapılan tohum desteğinden dolayı teşekkürlerini dile getiren çiftçiler taleplerinin hemen yerine gelmesinden dolayı sevinçli olduklarını kaydeden çiftçiler ayrıca verim düzeyi yüksek olan bu tohumu kendilerine sunan yetkililere teşekkür ettiler.

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler