son dakika haberleri

İpekyolu Gençlik Merkezi 81 arasından birinci seçildi

Van İpekyolu Gençik Merkezi 81 ildeki gençlkik merkezleri arasında ayın birincisi seçildi

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Gençlik Merkezi 81 arasından birinci seçildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.10.2017  16:31:00 eklendi.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye geneli 81 ilde bulunan toplam 265 Gençlik Merkezleri arasında Eylül Ayının en başarılı gençlik merkezi olarak, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu Gençlik Merkezi'ni seçti.


2017 yılı Eylül ayı içerisinde Türkiye geneli toplam 265 Gençlik Merkezleri'nin gençlere yönelik faaliyetlerini değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanlığı, eylül ayının en başarılı gençlik merkezi olarak Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu Gençlik Merkezini belirlerken, İpekyolu Gençlik Merkezi, Türkiye'de tam 265 gençlik merkezini içerisinde Eylül ayında zirveye çıktı.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yapılan değerlendirmeler sonucunda Eylül ayının en başarılı gençlik merkezinin, Van İpekyolu Gençlik Merkezi olduğunu bildirdi.


Van'da göreve geldikleri ilk günden beri sporun yanı sıra gençlik faaliyetlerine de ağırlık vereceklerine dair söz verdiklerini ve bu doğrultuda tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, "Biz Ahlaki, insani ve manevi değerleri önceleyen, örfüne, kültürüne bağlı, ailesine, topluma ve devletine faydalı bir gençliğin yetişmesine katkı sunmak için mesai mefhumu gözetmeksizin Van Gençlik Spor ailesi olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bugün de ilimizde faaliyet gösteren 9 gençlik merkezlerimizdeki gençler adına faydalı proje ve çalışmalara imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İpekyolu Gençlik Merkezimizin Eylül ayında zirveye çıkması, bizim çalışma şevkimizi daha da artıracaktır. Performansımızı daha da yükseltecek ve Gençlerimize daha faydalı Projeler ile ulaşmak adına çalışmalarımızı daha da hızlandıracaktır. Bu başarı bizleri rehavete değil, daha fazla harekete yöneltecektir.


Elde edilen bu başarının, Van için bir gurur vesilesi olduğunu ifade eden; İNANÇ, "Şu an birçok ilçemizde sporun yanı sıra gençlik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İlimizde İpekyolu Gençlik Merkezimiz ile birlikte Süphan, Edremit ve Tuşba Gençlik Merkezlerimizin yanı sıra Gevaş, Gürpınar, Çaldıran, Erciş Yukarı Toki ile Erciş gençlik merkezlerimiz de oldukça faal hizmetler veriyor. İnsan odaklı ve nitelikli gençlik adına yaptığımız faaliyetlerimizin Bakanlığımız tarafından takdir edilmesi bizim için de bir gurur vesilesidir. İpekyolu Gençlik Merkezimiz başarılı eğitim faaliyetleri ve Bakanlıkça düzenlenip gençlik merkezlerimizce yürütülen projelerdeki performansından dolayı Eylül ayında ülkemiz geneli toplam 265 gençlik merkezi içinde birinci olarak ayın gençlik merkezi seçilmiştir. Ülkemizde 265 gençlik merkezleri arasında hizmet veren ve yine ülkemizde en fazla gençlik merkezlerine sahip olan ilimiz, İpekyolu Gençlik Merkezi; okulların tatil dönemlerindeki yaz okullarının yanı sıra, yıl boyunca Diksiyon, İşaret dili, Arapça, İngilizce, Osmanlıca, Gitar, Ney, Keman, Resim ve Ebru gibi dallarda ücretsiz eğitim kursları ile onlarca branşta sportif faaliyetler düzenlemektedir. Bu eğitim kurslarının yanı sıra Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Gençliğin İyilik Ağacı, Merkezim Her Yerde, Kitap Okuma Halkaları ve Şehirler ve Kültürler Buluşuyor adlı projeleri başarı ile yürütmektedir. Çok sayıda Gönüllülük faaliyetleri ile sürekli toplumun her kesimine ve şehrin her köşesine ulaşarak farkındalık yaratıyor. Yine her yıl binlerce gencimize ülkemizin değişik illerine seyahat ve hareketlilik projeleri ile gençlik kamplarına yönelik organizasyonlarla hizmet etmektedir. Bütün bu çalışmaların yanında ilimize ait değerlere yönelik örneğin 120 Kahraman Çocuk gibi çok sayıda yerel proje ve organizasyonu başarıyla uygulayarak gençlerimizde tarih bilincinin gelişmesine katkı sunmuştur.


Ülkemizde, son 15 yılda gerek gençlik merkezi kurulması, gerekse merkezlerimizin nitelik kazanması bakımından büyük sıçramalar yaşanmıştır. İl ve ilçelerimiz genelindeki gençlik merkezlerimiz, gençlerimizin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmesi ve yetenekli gençlerimizin önünün açılması için faaliyetlerde bulunarak gelecek nesiller adına çok güzel işler başarmaktadır. 16 bin 237 üyesi bulunan İpekyolu Gençlik merkezimiz de bu faaliyetlerin en güzel örneklerini sunmaktadır.


İpekyolu Gençlik Merkezi’mizin bu güzel başarısından dolayı; Gençlik Merkezleri Koordinatör şube müdürümüzü, İpekyolu Gençlik Merkezi Müdürümüzü, bu gençlik merkezimizde görev yapan gençlik liderlerimizi ve tüm personellerimizi ve yine bu başarıda pay sahibi olan diğer 8 gençlik merkezlerimizin müdür ve personellerimizi, sahada çalışan bütün gönüllü gençlerimiz ile diğer mesai arkadaşlarımızı bu başarılarından dolayı bir kez daha tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.


Ayrıca bu çalışmalarımızda en önemli paydaşımız olan ve katkı sunan tüm STK larımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Gençlik Merkezleri Koordinatörü Sunullah Erçek ise; “İpekyolu Gençlik Merkezimiz yoğun bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Merkezimizde gençlerimize hizmet için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Gençlik Merkezlerimizde kültürel, sosyal ve sportif anlamda yapılan etkinliklerimiz ile daha çok gencimize ulaşmayı hedefliyoruz.


İpekyolu Gençlik Merkezimiz, Gençlik Merkezi Müdürümüzle, Gençlik Liderlerimizle, Memurlarımızla ve Gönüllü Gençlerimiz ile birlikte özverili çalışmamızın sonucu olarak bu başarıyı elde etti. Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, vakıflar, dernekler ile yaptığımız iş birliği ile Van’da binlerce gence ulaşıp gençlerimizi merkezimizde ağırlıyoruz. İpekyolu Gençlik Merkezi personeli arkadaşlarımız haftanın 7 günü sabah 08.00’den gece 23.00’a kadar merkezimizde gençlerimiz için gayretli bir şekilde çalışıyorlar. Bu özverili çalışmalarından ötürü Gençlik Merkezi Müdürümüz Cevdet Arslan’a, Gençlik Liderlerimize ve Gençlik Merkezimizde gençlerimiz için hizmet veren bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.


Yapılan açıklamalar sonunda ise İpekyolu Gençlik Merkezi Müdür Vekili Cevdet Arslan ise konu hakkında şunları söyledi; "Bakanlığımız sayısal rakamlara bakmıyor, kriterlerde nitelikli faaliyetlere bakıyor. İpekyolu Gençlik Merkezi olarak bizlerde çok anlamlı ve faydalı faaliyetlere imza atarak, bu başarıyı elde ettik. Bu başarıda emeği olan il müdürümüz Nevzat İnanç, gençlik merkezleri koordinatör müdürümüz Sunullah Erçek’e gençlik liderlerimize, gönüllü gençlerimize ve ilimiz basınına çok teşekkür ediyoruz" dedi

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler