son dakika haberleri

İpekyolu kaliteli konforlu ve güvenli yollara kavuşuyor

İpekyolu Belediyesi, Merkez mahallelerden kırsala kadar ilçenin birçok noktasında yol çalışmalarına aralıksız devam ederken, ilçenin farklı noktalarında kadastral yol çalışmaları da sürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu kaliteli konforlu ve güvenli yollara kavuşuyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.06.2020  16:13:00 eklendi.

 Değişim ve dönüşüm sürdüğü İpekyolu’nda yol yapım çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Yolun medeniyetle eşdeğer tutulduğu İpekyolu Belediyesi’nde, yeni yol çalışmaları her geçen gün artıyor. Yol bakım, onarım ve yeni yol açma çalışmalarının devam ettiği İpekyolu’nda çalışmaların bu hafta ki durağı; Buzhane ve Bahçıvan mahalleleri oldu.


Trafik yoğunluğunun her geçen gün arttığı İpekyolu ilçe merkezinde, yol çalışmalarını aksatmadan sürdüren İpekyolu Belediyesi, çalışmalarını merkezle sınırlı tutmayarak, kentin arka mahallelerinde de sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde; Halilağa ve Selimbey Mahallesi bağlantısı, Selimbey Mahallesi Fedakar sok. Buzhane Mahallesi Zambak 3.Sokak Selimbey Mahallesi Uysal Çıkmaz Sokaklar, Vali Mithatbey Mahallesi Yukarı Norşin Camii önü yol açma ve yapım çalışmaları, Halilağa Mahallesi Eski Kale Caddesi Zambak Süys 1. Çıkmaz Hafıziye Mahallesi Nanyemez Baba Camii yanındaki çıkmazda Hafıziye Mahallesinde, Uzun Sokağı Gölbaşı Caddesine bağlayan alanlarda yol yapımları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam eden İpekyolu Belediyesi bu hafta ise Buzhane Mahallesi Zümrüt 2 ve 3. Sümen Sokaklarda 2100 metrelik çıkmaz sokakların yapımına başlarken, Bahçıvan Mahallesi Meçhul Asker Çıkmaz Sokak da trafiğe açıldı.


İmarda mevcut ancak yıllardır açılmayan çıkmaz sokakları açarak, vatandaş mağduriyetini giderdiklerini belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirterek ; “ Yol medeniyet demektir. Yol yapım çalışmalarımızı sürdürürken vatandaşlarımız ve mahalle muhtarlarımızla istişarede bulunarak, onların görüş ve önerileri doğrultusunda ihtiyaca binaen yolların yapımına başlıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde İpekyolu ilçemizde çıkmaz sokak olarak adlandırılan tek bir yol kalmayacağı gibi, asfalt serim, parke taşı döşeme ve stabilize yol yapım çalışmalarımızla İpekyolu’nda yeni bir dönem başlatıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler