son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesinden renkli kaldırım çalışması

Van’ın İpekyolu Belediyesi, hayata geçirdiği renkli asfalt uygulamasının ardından bu kez de renkli kaldırımlar yapmaya başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesinden renkli kaldırım çalışması
Haber Yorumları
  • MERT GÜNOK 2017-10-10 tüm van a örnek olacak belediyecilik anlayışı sergileyen ipekyolunu tebrik ederim tuşba belediyesi örnek alsın

    Haber Tarihi : 10.10.2017  10:59:00 eklendi.

 İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada; kalitesi, kullanışlılığı ve estetiği açısından farklılıklar içeren ve geçtiğimiz günlerde iki okul bahçesi ile astsubay evinin bahçelerinde hayata geçirilen renkli asfalt uygulamasının bu kez de kaldırımlarda hayata geçirildiği belirtildi.

 

Açıklamada, “Bu kapsamda ilk olarak daha önce kaldırımı olmayan Hafıziye Mahallesi Kazım Bey 4. Sokağa renkli ve desenli asfalt kaldırım çalışması yapıldı. Renkli asfalt çalışmalarında ilk olarak zemin uygun hale getiriliyor ve silindiraj işleminin ardından sıfır tip asfaltlama işlemi el ile yapılıyor. Serilen asfaltın üzerine desenli kalıplar yerleştiriliyor ve kompaktör yardımıyla sıkıştırılma ve silindiraj işlemi yapılıyor. 3 aşama olan boyama işleminin birinci aşamasında astar boyama, ikinci aşamasında çimento bazlı boyama, üçüncü ve son aşamada ise cilalama işlemi yapılıyor. Renkli asfalt kaldırım çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinleri, yapılan hizmetlerden ötürü belediyemize teşekkür etti. Uygulamanın ilçemiz sınırlarında toplam 6 bin metrekare alanda hayata geçirilmesi hedefleniyor” denildi.

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler