son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesinden ‘Beslenme ve Kişisel Hijyen’ eğitimi

Van’ın İpekyolu Belediyesi, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve bilinçlendirilmesi için kırsal mahallelerdeki okullarda ‘beslenme ve kişisel hijyen’ eğitimi vermeye başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesinden ‘Beslenme ve Kişisel Hijyen’ eğitimi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.12.2017  14:21:00 eklendi.

İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, Zabıta Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri organizasyonu ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün katkılarıyla yapılmaya başlanan eğitimlerin kırsal mahallelerdeki tüm okullarda düzenleneceği belirtildi.


Açıklamada, “İlk olarak Arıtoprak İlkokulunun 110 öğrencisine verilerek başlayan eğitimde; ‘nasıl beslenmeliyiz, güvenli gıdalar nelerdir, kişisel hijyenimizi nasıl sağlarız, Alo 174 Gıda İhbar hattı nedir ne işe yarar’ konularında öğrenciler bilgilendirilirken, okul öğretmenleri ve personeline de okulun temizliği, bakımı ve hijyeni hakkında bilgiler verildi. Eğitim sonrası öğrencilere el yapımı yiyecek ve içecek dağıtımı yapan ekiplerimiz, mahallede bulunan bakkal dükkanlarını da ziyaret ederek denetledi. Denetimde dükkan sahiplerine satılan malların nasıl muhafaza edileceği hakkında gerekli uyarılar yapılırken, gıda hijyeni konusunda gerekli önlemler anlatıldı” denildi.

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler