son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesi soruyor: Çocuklar nasıl bir belediye istiyor?

İpekyolu Belediye Meclisi bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Komisyonu mahallelerde anket çalışması başlatarak, çocukların nasıl bir İpekyol istedikleri soruldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesi soruyor: Çocuklar nasıl bir belediye istiyor?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.07.2019  16:31:00 eklendi.

İpekyolu Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında ‘İpekyolu Belediyesi Çocuk Meclisi’ kurulması kararlaştırılmıştı. Bu doğrultuda çocuk meclisin kurulması amacıyla İpekyolu Belediye Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Komisyonu, çalışmalarına başladı. Meclis üyelerinden oluşan komisyon ilk olarak, Esenler Mahallesi’nde düzenledikleri anketle, çocukların nasıl bir belediye istediklerine dair sorulara cevap aradılar.


Mahallede sosyolog ve sosyal hizmet uzmanları eşliğinde yapılan anket çalışması yapıldı. Ankette eğitim, ekonomik, ve sosyolojik konulara ilişkin sorular soruldu. Ayrıca anketin son kısmında belediyenin şiyar edindiği katılımcı belediye ile ilgili sorular bulunmakta. Her kesimden bilgi alış-verişinde bulunan belediye çocuklarında istek ve taleplerini bu ankette soruyor. Çocuklar nasıl bir İpekyolu istediklerini bu anket sayesinde yetkililere bildirecek.


Aynı zamanda İpekyolu Belediyesi bünyesinde oluşturulması planlanan ‘Çocuk Meclisi’ içinde çocuklara bilgilendirme yapıldı. İpekyolu Belediyesi meclis üyeleri tarafından yürütülen Çocuk Hakları Komisyon adına konuşan Behice Orhan, “Amacımız çocukların ve ebeveynlerini katılımcı belediye anlayışımıza dâhil etmek.  Belediyemizden yapılmasını istedikleri hizmetler nelerdir, çocuklar için risk teşkil eden etkenler nelerdir, nasıl bir İpekyolu istiyorlar gibi tespitlerde bulunuyoruz. Ayrıca bu anketler belediyemizde kurulacak olan çocuk meclisi için çok iyi bir referans olacaktır.” Dedi.

Orhan, bu yönlü çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler