son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesi meclis üyeleri Eş Başkan Çoban’ı ziyaret etti

Van’da kayyımın atandığı İpekyolu Belediyesi meclis üyeleri ilk grup toplantısını düzenledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesi meclis üyeleri Eş Başkan Çoban’ı ziyaret etti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 03.10.2016  22:54:00 eklendi.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde düzenlenen grup toplantısının ardından DBP’li meclis üyeleri Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban’ı ziyaret etti.


Van’da kayyımın atandığı İpekyolu Belediyesi meclis üyeleri ilk grup toplantısını düzenledi. DBP’li belediye meclis üyeleri tarafından düzenlenen grup toplantısında meclis üyeleri İpekyolu ilçesinde yapılacak çalışmalara ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Grup toplantısının ardından aralarında DBP Van İl Eş Başkanı Murat Sarısaç, HDP Van İl Eş Başkanı Yakup Ataş, DBP ve HDP İpekyolu İlçe Eş Başkanları ve yöneticilerinin yanı sıra İpekyolu Belediyesi Eş Başkanları Beritan Tayan ve Veysel Keser ile birlikte meclis üyeleri daha sonra Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban’ı ziyaret etti. Başkanlık makamında il eş başkanları ve İpekyolu Belediyesi meclis üyelerini kabul eden Çoban, yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, eş başkanlar ve meclis üyelerine teşekkür etti.

 


 

Ataş: Bu karanlık süreci aşacağız

DBP’li İpekyolu Belediyesi meclis üyeleri tarafından düzenlenen grup toplantısına destek amaçlı katılan ve meclis üyeleri ile birlikte Eş Başkan Çoban’ı ziyaret eden HDP Van İl Eş Başkanı Yakup Ataş, İpekyolu Belediyesi’ne gayri meşru ve hukuksuz bir şekilde kayyum atandığını söyledi. Ataş, ''Kürt halkı tüm kazınmalarını savunma pozisyonunda olmuştur. Böylesi karanlık dönemlerde böylesi gaspların yoğun olduğu süreçlerden çok geçtik. Bizler halk olarak, seçilmişler olarak yasa dışı uygulamalara taviz vermeden halkımızın yanında yer alarak, seçilmiş olmanın gereğini yerine getirerek, bu karanlık süreçlerden mutlaka geçeceğiz. Halkımız bu süreçlerde mutlaka kazanımlar elde edecektir. Bu kazanımların en önemlisi de özgürlük olacaktır. Bu karanlık süreçlerin kalıcı olmasını sağlayan hem küresel hem de despotik güçler bu coğrafyadan ve tarihimizden silinip atılacaklardır. Buna inanıcımız tamdır'' dedi.


KHK ile kapatılan televizyon ve radyolara dönük yaşanan baskılara değinen Ataş,” Basın üzerinde büyük bir baskı dalgası kullanılıyor. Son olarak bugün Med Nuçe kanalının da yayını durduruldu. Biz bunu susturma operasyonu ve halkımıza yönelik baskı yapma operasyonlarının olduğunu biliyoruz. Bütün halkımız ile birlikte bu baskı operasyonlarına karşı direneceğiz ve hakkımızı sonuna kadar kullanacağız” dedi.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler