son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesi Eş Başkanlarından 1 Eylül Mesajı

Türkiye'de Barış sürecinin tekrardan inşası ve bu sürecin nihai amacına ulaşması için tüm toplumsal kesimlerin bu sürece aktif bir şekilde destek vermesi gerektiği vurgusu yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesi Eş Başkanlarından 1 Eylül Mesajı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.09.2016  10:55:00 eklendi.

İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Veysel Keser ve Beritan Tayan 1 Eylül Dünya Barış Günü adına  mesaj yayınladı.Eşbaşkanlar yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi. " Ortadoğu ve Mezopotamya yarım adasında tarihten günümüze  kadar savaşlar ve kan davalarına  sahne olmuştur.


Yakın tarihte coğrafyamızda uzun yıllar süren bu savaşı iliklerimize kadar hissettik. İnsanlık tarihi , birinci ve ikinci dünya savaşlarında savaşan tarafların, yüzbinler ve milyonlara varan kayıplarına rağmen kısa sürede nasıl dostane bir barış sağladığına şahit olmuştur. Ortadoğu da gelişen savaş bu toprakların bir tarihi yazgısı değildir.Uzun yıllar süren ve adeta kısır döngüye  dönüşen  bu savaş 21. yüzyılın dili olmaktan çıkmalıdır. Barış sürecinin yeniden inşa edilebilmesi için tüm toplumsal kesimlerin hız kesmeden bu sürece aktif bir şekilde destek vermelidir. Bu uğurda atılacak en ufak bir adımın bile büyük bir tarihi önemi sahiptir. Artık savaş ve ölümler yaşanmamalı, 'baba ve annelerin çocuklarını toprağa gömdüğü çağı' geride bırakmalıyız.


Siyasi emellerin ve iktidar kaygılarının,bu süreçte yaşamını yitiren gencecik canlardan değerli olduğu düşünülemez, bunun izzahı bile yapılamaz. Şüphe yok ki bu kanayan yaranın son bulması hepimizin ortak duygusu ve umududur. Bu anlamda 2016 1 Eylül Dünya Barış günün başta ortadoğu ve coğrafyamız olmak üzere tüm dünya halklarına 'büyük insanlık kucaklaşması' getirmesi temenni ediyor, her kesimden insanların  barış ve kardeşliğe giden yola bir adım atarak bu umuda bir şans vermesini diliyoruz.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler