son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesi Çiftçilere Sebze Fidesi Dağıttı

Kırsal kalkınmayı destekleme çalışmaları çervesinde İpekylon da çiftçilik yapan yurttaşlara İpekyolu Belediyesi tarafından sebze fidesi dağıtıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesi Çiftçilere Sebze Fidesi Dağıttı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.05.2019  12:07:00 eklendi.

 Sebze üreticilerinin desteklenmesi ve istihdamın artırılması amacı ile tarım desteğini sürdüren İpekyolu Belediyesi bu çerçevede ilçe tarım faaliyeti yürüten yaklaşık 500 çiftçiye, domates, salatalık, biber, kavun, karpuz, turp, marul, maydanoz ve fasulye fidesi dağıttı.


Dağıtım sırasında İpekyolu Belediye Eş Başkanı Azim Yacan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şeref Sayın ve çok sayıda çiftçi hazır bulundu.

 

Eş Başkan Yacan burada yaptığı konuşmada üreticinin her zaman yanında olacaklarını belirterek, ancak üretimi artırarak mevcut kriz şartlarını aşabileceklerini dile getirdi.  Çiftçilere ve üreticilere gereken desteğin verilmesinin belediyenin görevleri arasında olduğunu hatırlatan Yacan, bu konuda önümüzdeki günlerde yeni projeleri hayata geçireceklerini kaydetti.


Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şeref Sayın ise Eş Başkanların talimatları doğrultusunda tarım desteklerini önümüzdeki dönemde de sürdüreceklerini ifade ederek, “Belediyemize ait ekip ve ekipmanları olması gerektiği gibi yurttaşlarımızın hizmetine sunacağız. Üreten çiftçilerimize ekim öncesi ve hasat zamanında her türlü desteği veriyoruz’ şeklinde konuştu.

 

Hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren çiftçiler de belediye yetkililerine teşekkürlerini sundu. 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler