son dakika haberleri

İpekyolu’nda camiler ibadete hazırlanıyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, 29 Mayıs’ta cemaatine kavuşacak cami ve açık alanlarla ilgili dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu’nda camiler ibadete hazırlanıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.05.2020  10:36:00 eklendi.

 Normalleşme adımları kapsamında cuma namazlarının cemaatle kılınması kararlaştırılırken, vatandaşlar abdestlerini evde alıp, maske ve eldiven takıp, kendi getirdikleri seccadeyle cami avlusunda ve müftülük tarafından belirlenen açık alanlarda sosyal mesafeye uyarak namaz kılabilecek. Bu kararla birlikte İpekyolu Belediyesi ekipleri de özel solüsyon ve ilaçlarla camilerin avlusu, camları, halıları ve minber ile vatandaşların dokunabileceği tüm yüzeyler ve açık alanlar temizleyerek ibadete hazır hale getiriyor.

İpekyolu Müftülüğü, ilçe genelinde salgın sonrası ilk cuma namazının kılınacağı 65 cami ve açık alanı belirledi. İpekyolu Belediyesi ekipleri de, vatandaşların hijyenik şartlarda ve güven içerisinde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için cami içleri ve namaz kılınacak açık alanları yıkayarak dezenfekte ediyor. Çalışmalar kapsamında özel solüsyon ve ilaçlarla camilerin avlusu, camları, halıları ve minber ile vatandaşların dokunabileceği tüm yüzeyler elden geçiriliyor.

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler