son dakika haberleri

İpekyolu’nda ‘organ kabul masası’ kuruldu

Van’ın İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü, Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Organ ve Doku Bağışı Kabul Masası’ kurdu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu’nda ‘organ kabul masası’ kuruldu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.11.2016  11:46:00 eklendi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İpekyolu İlçe Sağlık Müdür Vekili Murat Yavuz Ladikli, Organ Bağışı Haftası münasebetiyle kabul masasını açtıklarını söyledi.


İnsanı yaşatmak düsturuyla hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Ladikli, nice hastaların organ bağışı beklediklerini kaydetti. Ladikli, “Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası kutlanmaktadır. Yasal desteğe sahip olmasına rağmen, organ ve doku nakli hizmetlerinin geliştirilmesinde en önemli husus, organ ve doku bağışının temini, bu bağışın artırılması için kamuoyunda bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gereklidir. Bu konuda bütün eğitim kurumlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir. Türkiye’de organ bağışı ve nakli sayılarının yetersizliği, son dönem organ yetmezliği nedeniyle tedavi görmekte olan birçok hastanın organ beklerken hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Hastaların yaşam süresi ve kalitesinde, ülke ekonomisi ve iş gücünde ağır kayıplara yol açan söz konusu organ yetmezlikleri önemli bir sorun olarak gündemdeki yerini korumakta olup, organ bağışı ve nakli sayılarının artırılması hedeflenmektedir” dedi.


İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü önünde kurulan bağış masasına, ilk organ ve doku bağışı yapan ise İpekyolu İlçe Müftülüğünde görev yapan Cihangir Ecer oldu. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan organ ve doku bağışı kabul masasında, bağışların kabul edilmesinin yanında İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerince vatandaşlara organ bağışı hakkında bilgilendirme yapıldı.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler