son dakika haberleri

İnşaat işçilerinin zorlu Ramazan mesaisi

Hava sıcaklığının 30 dereceye ulaştığı Van'da ağır şartlar altında çalışan inşaat işçileri, hem işlerini yapıp hem de oruçlarını aksatmadan tutuyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İnşaat işçilerinin zorlu Ramazan mesaisi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.06.2017  10:29:00 eklendi.

 Yaklaşık 17 saat boyunca oruç tutulan Van’da inşaat işçileri, Ramazan ayında zorlu bir mesaiden geçiyor. Hava sıcaklığının yüksek olması ve çalışma şartlarının ağırlığına aldırış etmeyen işçiler, hem işlerini yapıyor hem de ibadetlerinden geri kalmıyor.

 

Yaklaşık 12 yıldır inşaatlarda çalışarak ailesini geçindirdiğini belirten Zeki Erörs isimli işçi, “Bu zorlu günlerde Ramazan ayı boyunca geçimimizi sağlamak için çalışıyoruz. Hava sıcaklığının 30 dereceye vardığı günlerde bazen saat 14.00, bazen saat 15.00’e kadar çalışıyoruz. Beton olduğu ya da işlerin sıkışık olduğu günlerde ise saat 16.00’ya kadar çalışıyoruz. Ekmek parası için çalışmak zorundayız. Türkiye’de iş sektörü zaten durgun, işlerimiz sıkışık bir de işletme sahibine zamanında işi teslim etmek için Ramazan ayında bile çalışmak zorundayız” dedi.

 

5 yıldır inşaat sektöründe çalıştığını ifade eden Hazım Erörs isimi işçi ise “Çok zor ama mecburen çalışıyoruz. Aşırı sıcaklar nedeniyle bazen susuzluktan ölecek gibi oluyoruz. Ama yapacak başka bir mesleğimiz olmadığı için mecburen çalışıyoruz. Çalışmasak çocuklar aç kalır” şeklinde konuştu.
 

 


Spor |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler