son dakika haberleri

İki Nisan Caddesi'ne ‘Van’ın kurtuluşu’ anıtı

Van Büyükşehir Belediyesi, ismini kentin kurtuluş tarihinden alan İki Nisan Caddesi’nde rölyef ve anıt çalışması yapıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İki Nisan Caddesi'ne ‘Van’ın kurtuluşu’ anıtı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.03.2018  10:11:00 eklendi.

 Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından İki Nisan Caddesi’nde bulunan Merve Parkı ile Enver Harun Tanrıtanır Parkı'nda anıt, rölyef ve çevre düzenlemesi çalışmaları başlatıldı.

 

2017 yılında uygulanan ‘Prestij Cadde Projesi’ ile çehresi değişen İki Nisan Caddesi, yeni yapılan anıt ve rölyeflerle kentin tarihine ışık tutacak. Yüzde 50’si tamamlanan çalışma ile cadde üzerindeki Merve Parkı’nda yapılan anıtta Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunu simgeleyen rölyefler yer alırken, Enver Harun Tanrıtanır Parkı’nda yapılan anıtta ise Birinci Dünya Savaşı'nda Hoy cephesindeki askerlere mühimmat götüren ve dönüş yolunda tipiye yakalanarak şehit olan Vanlı 120 çocuğu simgeleyen rölyefler yer alacak. Ayrıca çalışma kapsamında iki parkta çevre düzenlemesi, aydınlatma ve yürüme yolları yenilenecek. Fitness aletlerinin bulunduğu alan ise kauçuk karo ile yenilenerek daha konforlu hale getirilecek. 

 

Çalışmaların 10 gün içerisinde tamamlanması hedeflenirken, söz konusu parklarda isim değişikliğine gidilmeyeceği kaydedildi. 
 
 
 
 
 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler