son dakika haberleri

İki bin kişi kapasiteli cami inşaatında sona doğru

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar’ın girişimleri sonucu geçen yıl yapımına başlanan 2 bin kişi kapasiteli caminin yapımı devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İki bin kişi kapasiteli cami inşaatında sona doğru
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.08.2018  16:29:00 eklendi.

 İlçede yetersiz kalan 450 kişilik Merkez Camii’nin yıkımının ardından tek kubbe 4 minareden oluşan yeni caminin geçen yıl temeli atılmıştı.

 

Cami inşaatının hızla devam ettiğini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, “Geçen sonbahar aylarında yapımına başladığımız Merkez Camimizin inşaatı aralıksız devam ediyor. İlçemizin sembolü olacak tek kubbe, 4 minare ve 2 bin kişinin bir anda ibadet edebileceği camimizin kubbe yapımı kısa zaman diliminde tamamlanarak işin zor kısmını bitirmiş olacağız inşallah. Kubbenin tamamlanması ile birlikte camimizin 4 minaresinin yapımına başladık. Yaz sezonu sonuna kadar yetiştirmeyi planladığımız Merkez Camimizin inşaatını her fırsatta denetleyerek yapılan işler hakkında yetkililerden bilgiler alıyorum. Cami inşaatı aralıksız devam ediyor. Camimizin yapılmasıyla birlikte ilçemizin görselliğine güzellik katmasıyla birlikte vatandaşlarımızın da daha rahat ve güzel bir ortamda ibadet etmelerine katkı sunmuş olacağız” dedi. 

 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler