son dakika haberleri

HÜDA PAR mısır çarşısı esnafını ziyaret etti

HÜDA PAR İpekyolu İlçe Teşkilatından oluşan bir heyet, haftalık esnaf ziyaretleri kapsamında mısır çarşısı esnafını ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HÜDA PAR  mısır çarşısı esnafını ziyaret etti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.05.2018  17:29:00 eklendi.

 Ziyaret sonrası HÜDA PAR İpekyolu İlçe başkanı Yavuz Oktuay basına bilgi verdi.

Esnaflarla sıkı bir diyalog içinde olduklarını aktaran HÜDA PAR İpekyolu İlçe başkanı Yavuz Oktuay ‘’bugüne kadar esnaflarımızı yalnız bırakmadık, sorun ve sıkıntılarına çözümler ürettik ve gerekli mercilere, esnafımızın sorun ve sıkıntılarını ürettiğimiz çözüm önerileriyle beraber sunduk. Adeta bölgede ticaret yapan esnafların sesi olduk. Seçimden seçime çalışan bir parti olmadığımızı esnafımız biliyor. Bugün esnaf ziyaretleri kapsamında ziyaret ettiğimiz Mısır çarşısı esnafımızı dinledik.’’  Dedi.
 
 

‘’Mısır Çarşısı Esnafı Tereddütlü’’

Esnafın en büyük sıkıntısının işsizlik olduğunu aktaran Oktuay ‘’bölgede esnafımız ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. En büyük problem işsizliktir, bunun yanında birçok sorun vardır. Mısır çarşısında ticaret yapan esnafın çoğu sahafçıdır. Kent meydanı projesinin iş yaptıkları pasajı da kapsadığını söylediler. Dolayısıyla esnafın kaygıları ve tereddütleri var. Kent meydanı projesinden dolayı mevcut esnafın mağdur olmaması adına titizlikle bir çalışma yürütülmelidir.’’ Diyen Oktuay şöyle devam etti.

 

 

‘’Kentimizde Öğrenci Ve Kitapseverler İçin Bir Modern Sahaf Çarşısı Kurulmalı’’

‘’İlimizde öğrenci ve kitapseverlerin buluşma noktası olabilecek, modern bir sahaflar çarşısının olmaması büyük bir eksikliktir. Kitap okumanın önündeki bütün engellerin kaldırıp daha ulaşılabilir bir projeyle gençlerimizi kitapla buluşturmamız lazım. Yetkili kurumlar bu konuda bir çalıma yaparlarsa hem kentimiz hem de gençlerimiz için büyük bir hizmete imza atmış olacaklar.’’ dedi .

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler