son dakika haberleri

Hem ailesine bakıyor hem de hayalini kurduğu üniversite için çalışıyor

Van'ın Erciş ilçesi'nde yaşayan ve küçükken geçirdiği bir kaza sonucu sağ gözünü kaybeden 19 yaşındaki Murat Turan, ailesinin geçimini sağlamak için ve üniversiteye gitmek için çalışıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Hem ailesine bakıyor hem de hayalini kurduğu üniversite için çalışıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.11.2019  13:12:00 eklendi.

Van'ın Erciş ilçesi'nde yaşayan ve küçükken geçirdiği bir kaza sonucu sağ gözünü kaybeden 19 yaşındaki Murat Turan, ailesinin geçimini sağlamak için bir taraftan cami ve tuvalet temizliği yapıp para kazanmaya çalışırken, bir taraftan da hayalini kurduğu üniversiteye gidebilmek için tuvaletin girişine koyduğu masada ders çalışıyor.


Alkanat mahallesinde yaşayan ve en büyüyüğü 21 yaşında olan 5 çocuk babası Nizam Turan (49), 23 Ekim 2011'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde yıkalan bir binanın enkazı altında kaldı. 9 saat süren çalışmaların ardından Turan, enkazdan yaralı olarak kurtuldu, ancak sol eli sakat kaldı. Turan, daha önce yaptığı kapıcılığı da yapamaz hale gelince, ailenin geçim sorumluluğu bu kez, kaza sonucu sağ gözünü kaybeden 19 yaşındaki oğlu Murat'a kaldı.

 


 

Para kazanmak için yoğun bir çaba içine giren Murat Turan'ın mesaisi ise sabahın erken saatlerinde başlıyor.Van Yolu caddesindeki caminin temizliğini yapan sonrasında ise cami tuvaletine geçen Turan, akşam saatlerine kadar da bir taraftan tuvalet, lavabo ve çevre temizliği yaparken, bir taraftan da hayalini kurduğu üniversiteye gidebilmek için tuvaletin kapı girişine koyduğu masada ders çalışıyor.


Yoğun şekilde çalıştığını ve iyi bir üniversiteye gitmek istediğini anlatan Murat, Saat 06.00'da temizliğe başlıyorum. Temizlik bittikten sonra da oturduğum masada bir taraftan gelen müşterilerden para alıyorum, bir taraftan da ders çalışıyorum. İnşallah hayalini kurduğum hukuk fakültesine giderim ve ailemi daha iyi şartlarda yaşatırım dedi.


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler