son dakika haberleri

HDP'nin Van seçim çalışmaları sürüyor

HDP'nin bugün Van'da ilçe ve mahallelerde yürütükleri çalışmalar şöyle :

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP'nin Van seçim çalışmaları sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.06.2018  16:58:00 eklendi.

 TUŞBA


HDP Van Milletvekili Tayip Temel ve beraberindeki HDP Tuşba ilçe örgütü yöneticileri sanayi sitesindeki esnafı ziyaret ederek; burada çalışan işçi ve emekçilerin sorunlarını dinledi. HDP'li Aday Temel, AKP hükümetinin yanlış politikaları sonucu işçi-emekçinin her geçen gün daha da yoksullaştığı dikkat çekti. 


İPEKYOLU

HDP Van İl Eş Başkanı Yadişen Karabulak, DBP İl Eş Başkanı Ayla Tarhan, Milletvekili adayları Muazzez Orhan, Asuman Yılmazer, HDP Kadın Meclis Üyeleri ve TJA Aktivistleri, Cumhuriyet Caddesinde Erbane çalarak halk el ilanları dağıttı.


HDP Milletvekili adayı Murat Sarısaç, İpekyolu İlçe Eş Başkanı Edibe Babur ile yerine kayyum atanan İpekyolu Belediye Eş Başkanımız Beritan Tayan, Kevenli TOKİ Semt Pazarını ziyaret ederek halkla fikir alışverişinde bulundu.


ERCİŞ

HDP Van Milletvekilİ Erciş'te Kadın Kuaförler ile bir araya geldikten sonra Hastaneye geçerek hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. 

 

MURADİYE

HDP Van Milletvekili adayı Asuman Yılmazer, DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kawa ve HDP İlçe Yöneticileri seçim çalışmaları kapsamında Muradiye merkezde esnaf ve aile ziyaretlerinde bulundu. 


BAHÇESARAY

Bahçesaray İlçesi’nin 17 km doğusundaki Altındere (Arınç) mahallesinde HDP’liler tarafından düzenlen çat kapı seçim çalışması halk toplantısına dönüştü. Seçim çalışmasına HDP Van Milletvekili adayı Mukaddes Karakoç, HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Bahçesaray İlçe Eş Başkanı Burhan Fidan, Barış Anneleri Aktivisti Zekiye Kara ve Siyasetçi Musa İtah katıldı.İftardan hem sonra HDP’liler Arınç mahallesinde çat kapı seçim çalışmasına başladı .


 


 ‘ÖNEMLİ OLAN TOPLUMSAL BİLİNCE ULAŞMAK’

Burada konuşma yapan HDP milletvekili adayı Mukaddes Karakoç, bu coşkulu karşılamadan dolayı Arınç halkına teşekkür etti. Buraya gelme nedenlerinin sadece oy olmadığını belirten Karakoç, “Önemli olan birlik beraberliğimizi daim kılmaktır. Eğer toplumsal birliğimizi kurabilirsek, o zaman güçlü bir mücadele ekseninde hedefimiz olan toplumsal barışa, özgürlüğe, demokrasiye ulaşırız. Zaten bu bilince ulaşmış her bireyde 24 Haziran günü HDP’ye ve Demirtaş’a oy verme ihtiyacını doğalında hissedecektir.” dedi. ‘KADINLAR DAHA FAZLA MÜCADELEYE DAHİL OLMALI’

Karakoç, ilçe merkezinde esnafları gezerken kadınları çok göremediğini belirterek, kadınları yaşamın her alanına dahil olmaları ve aynı zamanda aktif siyaset içinde olması gerektiğini kaydetti. Bahçesaraylı kadınlarının çok çalışkan ve cesur olduğunu aktaran Karakoç, bu cesaretlerini toplumumuzun özgürleşmesinde de kullanabilmeleri gerektiğini söyledi. Karakoç, “ Eğer biz kadınlar mücadeleyi daha da büyütürsek dünya daha yaşanır bir hal alır. Seçimlere sayılı günler kaldı. Özellikle kadınlar başta olmak üzer herkes kendi başına inisiyatif alıp HDP ve Demirtaş için çalışmalıdır” dedi. 


Ardından konuşan HDP Van Milletvekili Adem Geveri ise, halkın ilkin yaklaşan Ramazan Bayramı’nı daha sonrada 24 Haziran Bayramını kutlamaya çağırdı. Yaşamı bayram havasına çevirmenin kendi ellerinde olduğuna altını çizen Geveri, artık bunca haksız hukuksuzluğa dur deme zamanının geldiğini söyledi. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler