son dakika haberleri

HDP'nin aday listesi

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP'nin aday listesi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.05.2018  22:57:00 eklendi.

 Aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna sunan HDP’nin milletvekili aday listesi şöyle: 

Adana: 

1- Tulay Hatımoğulları 

2- Kemal Peköz 

Adıyaman: 

1- Hasan Basri Yorulmaz 

Afyonkarahisar: 

1-Nevin Aytekin 

Ağrı: 

1-Bedran Öztürk 

2-Dirayet Dilan Taşdemir 

3-Dalha Kaya 

4-Keziban Dumlu 

Amasya: 

1-Hamza Yılmaz 

Ankara 1. Bölge: 

1-Filiz Kerestecioğlu Demir 

2-Eşref Kiraz 

Ankara 2. Bölge: 

1-Nuray Türkmen Canlı 

Ankara 3. Bölge: 

1-Veli Saçılık 

Antalya: 

1-Kemal Bülbül 

2-Deniz Yıldırım 

Artvin: 

1-Recep Demirci 

Aydın: 

1-Ferhat Tunç Yolsun: 

Balıkesir: 

1-Nesibe Yöyler 

Bilecik: 

1-Fehmi Korkmaz 

Bingöl: 

1-Erdal Aydemir 

2-Nihat Aksoy 

3-Gülistan Azak 

Bitlis: 

1-Mahmut Celadet Gaydalı 

2-Zahit Mutlu 

3-Sevda Tabak Yamaç 

Bolu: 

1-Kenan Balta 

Burdur: 

1-Bekir Çiçek 

Bursa 1. Bölge: 

1-Yüksel Akgün 

Bursa 2. Bölge: 

1- Mehmet Emin Adıyaman 

Çanakkale: 

1-Bülent Köreği 

Çankırı: 

1-Nazlı Çoban 

Çorum: 

1-Bektaş İlhan Eke 

Denizli: 

1-Şerife Yıldırım 

Diyarbakır

1-Adnan Selçuk Mızraklı 

2-Salihe Aydeniz 

3-İmam Taşçıer 

4-Remziye Tosun 

5-Hişyar Özsoy 

6-Semra Güzel 

7-Garo Paylan 

8-Dersim Dağ 

9-Musa Farisoğulları 

10-Abdurrahim Durmuş 

11-Mehmet Temizyüz 

12-Ferda Fahrioğlu Akın 

Edirne: 

1-Murat Amil 

Elazığ: 

1-Cevdet Konak 

2-Selma Metin 

Erzincan: 

1-Pınar Aytekin Özgüç 

Erzurum: 

1-Mehmet Kasım Fırat 

2-Zeliha Dündar 

Eskişehir: 

1-Hüseyin Demir 

2-Nurten Özer Uluçelebi 

Gaziantep: 

1-Mahmut Toğrul 

2-Bedriye Yorgun 

3-Mehmet Karayılan 

Giresun: 

1-Halil Karavelioğlu 

Gümüşhane: 

1-Seyit Kartal 

Hakkari: 

1-Leyla Güven 

2-Sait Dere 

3-Özgür Zeydanoğlu 

Hatay: 

1-Barış Atay Mengüllüoğlu 

Isparta: 

1-Mevlüt Sabuncu 

2-Celal Çiçek 

Mersin: 

1-Fatma Kurtulan 

2-Rıdvan Turan 

3-Atillah Güney 

İstanbul 1. Bölge: 

1-Pervin Buldan 

2-Musa Piroğlu 

3-Erkan Baş 

4-Erol Katırcıoğlu 

5-Sema Uçar 

İstanbul 2. Bölge: 

1-Ahmet Şık 

2-Oya Ersoy 

3-Hüda Kaya 

4-Mustafa Avcı 

5-Tülay Korkutan 

İstanbul 3. Bölge: 

1-Turgut Öker 

2-Dilşat Canbaz Kaya 

3-Hakkı Saruhan Oluç 

4-Ali Kenanoğlu 

İzmir 1.Bölge: 

1-Serpil Kemalbay Pekgözegü 

2-Nurettin Turğay 

3-Yalçın Yanık 

4-Rahime Turan 

5-Hüseyin Çağlar 

İzmir 2. Bölge: 

1-Murat Çepni 

2-İdil Uğurlu 

3-Ayşe Yılmaz 

3-Mehmet Aker 

4-Cemile Aydın 

Kars: 

1-Ayhan Bilgen 

2-Arzu Muco 

3-Bişar Abdi Alinak 

Kastamonu: 

1-Hüseyin Gökoğlu 

Kayseri: 

1-Kadri Erener 

2-Eylem Cengiz 

Kırklareli: 

1-Diren Cevahir Şen 

Kırşehir: 

1-Gökhan Akın 

2-Heliz Abı 

Kocaeli: 

1-Ömer Faruk Gergerlioğlu 

2-Fatma Yıldırım 

3-Kureyş Bilgiç 

4-Yasemin Üçer 

Konya: 

1-Bülent Kılıç 

2-Berna Çelik 

3-Eylül Yaylacı 

4-Gıyasettin Almaz 

5-Jiyan Huri Yalçın 

6-Ramazan Ot 

7-Bahar Ekinci 

Kütahya: 

1-Abdurrahman Adıyaman 

Malatya: 

1-Mehmet Tuncel 

2-Jiyan Taş 

3-Kemal Gedik 

4-Fatma Alataş 

5-Hüseyin Kılınç 

6-Sinan Öztürk 

Manisa: 

1-Lezgin Botan 

2-Birgül Sağsöz 

3-Adnan Mankan 

4-Hasret Aslan 

5-Cevdet Yıldız 

6-Bayram Sönmez 

7-Abiddin Padak 

8-Nihat Yıldırım 

9-İhsan Çaça 

10-Veysi Durgut 

Kahramanmaraş: 

1-Hüseyin Bakır 

2-Meryem Yıldız 

3-Rauf Tepe 

4-Sevgi Borak 

5-Şahin Şanci 

6-Tülay Kılınç Deniz 

7-İnanç Yıldız 

8-Recep Kaya 

Mardin: 

1-Mithat Sancar 

2-Pero Dundar 

3-Tuma Çelik 

4-Ebrü Günay 

5-Gülbin Şahin Dağhan 

6-Dilaver İnal 

Muğla: 

1-Sultan Özcan 

2-Hüsran Belgin Koç 

3-Yılmaz Yüksel 

4-Ebru Demir 

5-Kemal Koç 

6-Sebahat Fırat 

7-Abdullah İpekli 

Muş: 

1-Gülüstan Kılıç Koçyiğit 

2-Mensur Işık 

3-Şevin Coşkun 

4-Adnan Topçu 

Nevşehir: 

1-İrfan Turan 

2-Bedrettin Eser 

3-Kevser Yalçın 

Niğde: 

1-Mehmet Salih İtah 

2-İbrahim Avşar 

3-Ümran Baturay 

Ordu: 

1-Mesut Bilgi 

2-Bayram Kuşman 

3-Ruken Kayaalp 

4-Şevder Yandı 

5-Çetin Kaplan 

6-Tahsin Timur 

Rize: 

1-Necmettin Durmuş 

2-Köna Hazar Özsoy 

3-Sevgi Evren Köroğlu 

Sakarya 

1-Çiçek Arıç 

2-Hividar Tangüner 

3-Hüseyin Kaya 

4-Gaye Çalışkan 

5-Kemal Aktaş 

6-Derya Bingöl 

7-Haydar Erol 

Samsun: 

1-Mediha Oya Yağcı 

2-Celal Kocabıyık 

3-Efraim Vayiç 

4-Ali Dursun Kurt 

5-Fikri Yolaydın 

6-Kubilay Öztürk 

7-Cemil Aksu 

8-Sevda Özbek Yakut 

9-Yusuf Kır 

Siirt: 

1-Meral Danış Beştaş 

2-Sıdık Taş 

Sinop: 

1-Ayşe Gül Kafkas 

2-Sefa Öztürk 

Sivas: 

1-Salim Kaplan 

2-Feray Mertoğlu 

3-Hüseyin Eriş 

4-Gurbet Demirhan 

5-Erhan Gövercin 

6-Halime Tunç 

7-Tekin Çatalkaya 

Tokat: 

1-Erdal Bektaş 

2-Rana Rende 

3-Namet Ertoğan 

4-Muhammet Veysel Yıldız 

5-Servet Yüksel 

Trabzon: 

1-Hüseyin Taka 

2-Ahmet Hazar Dilaver 

3-Kader Uzun Madenkuyu 

4-Nurettin Karadeniz 

5-Güven Atabay 

6-Dursun Ali Kurt 

Tunceli: 

1-Alican Önlü 

2-Meral Hanbayat Yeşil 

Şanlıurfa: 

1-Nimetullah Erdoğmuş 

2-Ayşe Sürücü 

3-Nusrettin Maçin 

4-Ömer Öcalan 

5-Aliye Kızıldamar 

6-İsmail Kaplan 

7-Roza Yazmacı 

8-Yusuf Yetim 

9-Songül Arpa 

10-Orhan Özkan 

11-Elif Rojda Talar 

12-Celaledin Erkmen 

13-Meral Balter 

14-Bişar Tüysüz 

Uşak: 

1-Süleyman Sözkesen 

2-Şükran Sarı 

3-Memet Latif Yıldırım 

Van

1-Sezai Temelli 

2-Bedia Özgökçe Ertan 

3-Murat Sarısaç 

4-Muazzez Orhan 

5-Tayip Temel 

6-Cengiz Çiçek 

7-Mukaddes Karakoç 

8-Asuman Yelmazer 

Yozgat: 

1-Yusuf Aran 

2-Mehmet Şirin Erez 

3-Deniz Öztürk 

4-Cem Eren Aslan 

Zonguldak: 

1-Mehmet Zeki Salmanoğlu 

2-Bedirhan Güneş 

3-Asya Gezer 

4-Fevzi Kaya 

Aksaray: 

1-Seyit Mehmet Keskin 

2-Cihan Yılmaz 

3-Şükran Acar 

4-Ahmet Demir 

Bayburt: 

1-Şemsettin Takva 

Karaman: 

1-Cemil Yalçın 

2-Ayşe Durunesil 

3-Remzi Gökdağ 

Kırıkkale: 

1-Doğan Anğay 

2-Rıfat Roni 

3-Tekyeddin Aktaş 

Batman: 

1-İdris Baluken 

2-Feleknas Uca 

3-Necdet İpekyüz 

4-Ayşe Acar Başaran 

5-Şükrü Baytar 

Şırnak: 

1-Abdullah Güngen 

2-Leyla Birlik 

3-Hüseyin Kaçmaz 

4-Nuran İmir 

Bartın: 

1-Yılmaz Topaloğlu 

2-Şayeste Salmanoğlu 

Ardahan: 

1-Taşkın Aktaş 

2-Yaşar Kaya 

Iğdır: 

1-Kıznaz Türkeli 

2-Habip Eksik 

Yalova: 

1-Ali Fuat Hatip 

2-Hediye Polat 

3-Abdurrazak Ekinci 

Karabük: 

1-Ensar Topal 

2-Mustafa Özsoy 

3-Derya Göçtürk 

Kilis: 

1-Kasım Kısa 

2-Ezel Aydın 

Osmaniye: 

1-Ahmet Eken 

2-Müslüm Çağan 

3-Derya Turhan 

4-Celal Eker 

Düzce: 

1-Yahya Macit 

2-Sema Güneş 

3-Mehmet Şerif Orgun 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler