son dakika haberleri

HDP, Van'da seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

HDP Van Milletvekili adayı Tayip Temel, HDP Van il Eş Başkan Ümit Dede, aktivistler KESK’i ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP, Van'da seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.06.2018  23:59:00 eklendi.

HDP Van Milletvekili adayı Tayip Temel, HDP Van il Eş Başkan Ümit Dede, TJA aktivistleri KESK’i ziyaret etti. Burada konuşan Temel, Türkiye’de en çok emek harcayan fakat en çok mağdur edilen kamu emekçilerinin her zaman toplumun en büyük dinamiği olduğunu belirtti. KHK’larla ülkede adeta bir emekçi kıyımının yaşandığına dikkat çeken Temel, insanların ekmeğine aşına göz koyanlara karşı en büyük cevabın 24 Haziran günü sandıklardan demokrasi ve özgürlük şiarını yükseltmek olduğunu ifade etti.


Temel’in konuşmasının ardından KESK yöneticileri ziyafetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.


HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, Milletvekili adayı Bedia Özgökçe Ertan ve PM Üyesi Zelal Yerlikaya seçim çalışmaları kapsamında Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı M.Emin Tuğrul ile SMMMO Van Başkanı İbrahim Şahin’i ziyaret etti.


BAHÇESARAY

Van’ın Bahçesaray ilçesinde ise milletvekili adayı Asuman Yelmazer ile eski milletvekili Nazmi Gür seçim çalışması yürüttü. Yerine kayyum atanan Belediye Başkanı Mehmet Garip Aykut da partililere katılarak mahallelilere 24 Haziran’da yapılacak seçimin önemini anlattı. Partililer, öncelikle İlçe merkezinde bazı aileleri ziyaret ederek çalışmalarına başladı.


Daha sonra milletvekili adayı ve beraberindekiler Çatbayır (Arincik) mahallesini ve ona bağlı Meşe mezrasında evleri ziyaret etti. 100 haneli köyde, tek tek kapı çalan partililer seçim broşürü ve Selahattin Demirtaş’ın fotoğraflarını dağıttı. Köy meydanında konuşan Mehmet Garip Aykut, “Bizim dönemimizde bir şikayetiniz size tek bir haksızlığımız olduysa bizi bir daha bu köye almayın. Bu yollardan at geçmiyordu ama biz kısıtlı imkanlarla bu halka hizmet etmeye çalıştık. Şimdi kayyum gelmiş bizim projeleri kendi yapmış gibi gösteriyor, sizden istediğimiz bu haksızlığa son verin” dedi.

 


 

BAŞKALE

HDP Van Milletvekili adayı Murat Sarısaç ve beraberindekiler Başkale ilçe esnafını ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Halkla görüş alışverişinde bulunan ve 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çeken partililerin esnaf ziyaretleri HDP’nin her seçimde Türkiye rekoru kırdığı ilçede sürüyor. Yine HDP Başkale İlçe Örgütü ise seçim çalışmaları kapsamında mahallelerdeki çalışmalarını bugün, Ilıcak (Hozi), Çaldıran (Çadıxan) mahallelerinde sürdürdü. Seçim minibüsünün girdiği köylerde halkın coşkusu dikkat çekerken, kitle; “Oy istemek için değil halay çekmek için bizim köylere gelin” dedi. Bunun üzerine partililer tarafından açılan müziklerle mahalleliler ve partililer halaya durdu.


GEVAŞ

Van’ın Gevaş ilçesinde HDP milletvekili adayı Muazzez Orhan’ın katılımıyla esnaf ile ilçede bulunan dernek, kooperatif ve Muhtarlar Derneği ziyaret edildi. Orhan, AKP iktidarının son demlerini yaşadığına dikkat çekerek, “ Çocuk istismarlarını, kadına yönelik inkarcı politikalarını unutmayın. Her oyunuz kadına yönelik şiddet politikalarının en büyük önlemidir. Başka bir ülke yok. Bir tek oyla değiştirebiliriz. Yeter ki kendimize inanalım partimize inanalım” dedi. Orhan’ın ilçede gece saatlerinde de seçim çalışmaları devam edecek.


EDREMİT

Yerine Kayyum atanan Edremit Belediye Eş Başkanı Rojbin Sevil Çetin ve TJA Aktivistleri, Edremit ve mahallelerinde halkla buluşarak seçimlerin önemine vurgu yaptı.


ERCİŞ

HDP Erciş örgütü seçim çalışmalarına bu günde esnaf ziyaretleriyle devam etti. Esnaf ziyarelerine HDP Van Milletvekili adayı Mukaddes Karakoç, HDP, DBP ilçe eş başkanları ve kayyım atanan Erciş belediye meclis üyleri katıldı. Erciş ilçesinin en işlek Vanyolu Caddesi üzerinde bulunan esnafların ziyaret eden HDP’liler, hem bayramlarını kutladı hemde 24 haziranda yapılacak olan seçimlerde destek istedi. Karakoç, özellikle gençlerin işsizlikten dolayı ülkenin batı illerine giderek inşaatlarda yaşamlarını yitirdiğine dikkat çekerek, hem gençler için iş imkanı hemde işçi cinayetlerin önüne geçmek için mücadele edeceklerinin sözünü verdi. Emrah ile Selvi çay bahçesinde KYK ile işinden ihraç edilen Konyalı bir öğretmen kendisinin Türk olduğunu ve yaşanan adaletsizliği son bulması için HDP’ye oy vereceğini belirti. Öte yandan yıllardır AKP’ye o vermiş bir anneden din istismarına son verilmesi için oyunu HDP’ye vereceğini kaydetti. Karakoç, izlenimlerine göre bu seçimde Erciş’in en az yüzde 75’nin desteğini alacaklarını açıkladı.

 

ÖZALP

Özalp’ta HDP İlçe Örgütü tarafından düzenlenen Halk Şölenine DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kava, HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ve Yerine kayyum atanan Özalp Belediye Eş Başkanı Handan Bağcı katıldı. Burada halka hitap eden DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kava, Özalp’ta şu an da yaşanan görüntünün seçim sonucunu ilan ettiğini belirtirken, HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan’da Özalplılardan seçim günü sandıklarına ve iradelerine sahip çıkmalarını istedi.


SEÇİM ÖZEL |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler