son dakika haberleri

HDP Van'da büyük mitinge hazırlanıyor

HDP Van İl Örgütü, Eş Genel Başkan Sezai Temelli’nin de katılacağı büyük mitinge hazırlanıyor. Miting için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP Van'da büyük mitinge hazırlanıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.06.2018  14:21:00 eklendi.

HDP, 23 Haziran Cumartesi saat 11.00’da Beşyol Meydanında düzenlenecek büyük miting öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Final mitingine HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve bölge milletvekilleri katılacak.


DEDE: VAN YİNE TARİH YAZACAK

Miting çalışmalarına ilişkin bilgi veren HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, “Final mitingimiz için tüm yasal ve teknik hazırlıklarımızı yaptık. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Van tarihinin en görkemli mitinglerinden birini gerçekleştireceğiz. Tüm Van halkını demokratik, özgür ve barış dolu bir dünya için Cumartesi günü Beşyol Meydanı’nda düzenleyeceğimiz mitingimize davet ediyoruz” diye konuştu.


TARHAN: OYLARIMIZA, İRADEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

DBP Van İl Eş Başkanı Ayla Tarhan da şunları ifade etti:

“Sevgili onurlu Van halkı birlikte güzel bir seçim süreci yaşadık. Birlikte 2 ay çalıştık. 3 günümüz kaldı. Evinizdeydik, sofranızdaydık, aşınızı paylaştınız, çay ikram ettiniz. Şimdi bize 3 yıldır kan kusturanlara cevap vermeye hazır mıyız? O zaman ne yapıyoruz, Cumartesi günü Beşyol Meydanı’nda sandıklarımıza sahip çıkıyoruz, oylarımıza, irademize sahip çıkıyoruz. Coşkunuzu ve gücünüzü 23 Haziran’da Beşyol Meydanı’nda tüm dünyaya göstereceğinizi umuyoruz.”


ÖZGÖKÇE: HAYDİ VAN, SANA YAKIŞANI YAP!

HDP Van Milletvekili ve aynı zamanda milletvekili adayı Bedia Özgökçe de, “24 Haziran yeni kuracağımız yaşamın ilk günü olacak, büyük bir değişime hazırlanıyoruz. Haydi Van! Sana yakışanı yap. 23 Haziran’da Beşyol Meydanı’ndayız. Saat 11.00’dan itibaren Sayın Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli’nin katılacağı tarihi mitingimize tüm halkımızı bekliyoruz. Sen olmazsan eksiğiz, seninle değişir” dedi.


VANLILAR: GÜCÜMÜZÜ SANDIKTA GÖSTERECEĞİZ

Seçim çalışmalarını yakından takip eden ve HDP’ye oy vereceğini söyleyen Leyla Acar da, “Halk olarak yine ayakta olacağız. Beşyol mitinginde tüm Vanlılar oradayız. Amed halkının yaptığı miting bizim için de ilham kaynağıdır. Miting günü oradayız” dedi.


Seçim bürosu önünde büyük bir heyecanla seçimi bekleyen 70 yaşındaki Necip Altun ise, “Bizler oyumuzu satmadık, satmayacağız. Biz halkız, her yerdeyiz. Halk olarak gücümüzü hem Cumartesi mitinginde hem de sandıkta göstereceğiz. Bize 3 yıldır bu acıları yaşatanlara en iyi cevabı sandıkta vereceğiz” diye belirtti.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler