son dakika haberleri

HDP Van adaylarını Erciş’te halka tanıttı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili adaylarını Erciş’te tanıttı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP Van adaylarını Erciş’te halka tanıttı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.05.2018  16:20:00 eklendi.

Tanıtım mitinginde konuşan Milletvekili adayı Tayip Temel, Van halkının 24 Haziran’da 7 Haziran’ı aşan bir düzeyde partisine sahip çıkarak 8 milletvekilinin tümünü kazanacağını söyledi.


HDP Van İl Örgütü hafta sonunda Van merkezde yaptığı aday tanıtımının ardından adaylarını ilçelerde tanıtmaya başladı. Tanıtım mitingleri kapsamında Erciş şeker Fabrikası mitinginde yüzlerce araçlık konvoy ile karşılanan HDP’liler ardından Zeylan Caddesi’nde kendilerini bekleyen binlerce Ercişli ile bir araya geldi.


Tanıtım programına DBP Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, Milletvekili adayları Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan, Tayip Temel, Mukaddes Karakoç ve Asuman Yelmazer, DTK temsilcileri, KJA Aktivistleri, Barış Anneleri ve halk katıldı.Kısa bir teşekkür konuşması yapan HDP Erciş İlçe Başkanı Şakir Asıl’ın ardından söz alan HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, Ak Parti ’nin 16 yıllık politikalarına dikkat çekerek, halkın bu politikalara 24 Haziran’da sandıkta yanıt vereceğini söyledi. HDP’nin 24 Haziran’da, 7 Haziran genel seçimlerini aşan bir sonuca ulaşacağını ve Van’da 8 milletvekilinin tamamını alacağını söyledi. 


HDP Van Milletvekili adayı Tayip Temel ise, “Çocukları, kadınları öldürdüler. Kirli zihniyet gerçek yüzünü burada defalarca gösterdi. Zilan katliamını unutmadık. 2011 yılında Erciş büyük bir deprem felaketi yaşadı. Depremin enkazını bile yerden kaldıramayanlar, depremin yaralarını saran Eş Başkan Diba Keskin’i tutuklattı. Zilan katliamını gerçekleştiren zihniyet ile kayyumlar aynı zihniyettir, Diba Keskin’i tutuklayan zihniyet aynı zihniyettir. Şimdi de hiçbir şey olmamış gibi utanmadan, sizden oy istiyorlar. Erciş halkı buna bugüne kadar olmadığı gibi bundan sonra da prim vermeyecektir.” Diye konuştu.


Konuşmaların ardından HDP’liler kitle ile halaylar çekti. Tanıtım programı yarın Çaldıran ve Muradiye ilçelerinde devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SEÇİM ÖZEL |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler