son dakika haberleri

HDP, İstanbul ve Diyarbakır'da miting düzenleyecek

HDP, açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla 19 Ocak'ta İstanbul ve Diyarbakır'da 'Demokrasi, özgürlük ve adalet' şiarıyla miting düzenleyecek.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP, İstanbul ve Diyarbakır'da miting düzenleyecek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.01.2019  10:12:00 eklendi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekilli Leyla Güven’in, Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde başlatmış olduğu süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi, 57’nci gününde devam ediyor.


Aynı talepler doğrultusunda ise 24 cezaevindeki 94 tutuklu ise süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemini sürdürüyor. Taleplerin karşılanmaması durumunda ise 8 ayrı cezaevindeki tutuklular da 5 Ocak’ta süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine başlayacak.


MİTİNGLER 19 OCAK’TA YAPILACAK

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, HDP ise bu kapsamında süresiz-dönüşümsüz açlık grevine dikkat çekmek amacıyla 19 Ocak’ta İstanbul ve Diyarbakır’da “Demokrasi, özgürlük ve adalet” şiarıyla bölge mitingleri düzenleyecek. Miting çalışmaları kapsamında HDP il ve ilçe örgütleri tarafından halk toplantısı gerçekleştirecek. Yapılacak mitinglere, HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan katılacak.


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler