son dakika haberleri

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş oyunu kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, erken genel seçimler için oyunu kullandı. Demirtaş herkesi oy kullanmaya çağırırken seçimleri de Ankara’dan takip edeceğini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş oyunu kullandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.11.2015  15:42:00 eklendi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahatytin Demirtaş, oyunu, milletvekili adayı olduğu İstanbul 1. Bölge’de bulunan Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu, 1114 No’lu sandıkta kullandı.

Demirtaş oy kullandıktan sonra şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Türkiye siyasi tarihi açısından çok önemli bir seçim gerçekleştiriyoruz. Umut ediyorum ki bugün yapılacak seçimlerde çıkacak sonuçlar bütün ülke açısından en hayırlı sonuç olacaktır. Hepimizin bütün Türkiye’nin en fazla arzuladığı en fazla ihtiyacımız olan şey huzurdur, barıştır.

Bugün sandıklardan barışa ve huzura dair bir sonucun çıkmasını öncelikle temenni ediyorum. Seçim dönemi zorlu sıkıntılı bir seçim dönemi kampanyası oldu. Maalesef ki yitirdiğimiz canlar oldu.

Öncelikle seçimin hayırlı sonuçları, özgürlük, barış, demokrasi uğruna canını feda eden bütün arkadaşlarımıza, acılı ailelerine bir teselli olur diye temenni ediyorum. Bugün sandıktan ne çıkarsa çıksın herkes açısından geleceğe daha da umutla bakmayı gerektirecek bir sonuç olacağından kuşku duymuyoruz.

Herkez mutlaka bugün akşama kadar oylarını kullansın. Geleceğimizi belirlemek halkın elindedir. Sandık iradesi güçlü bir şekilde demokrasimizi inşa etmeye yardımcı olsun temennisinde bulunuyorum” (imc tv)


SEÇİM ÖZEL |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler