son dakika haberleri

HDP Adayı Karakoç, müslüman aleminin kadir gecesini kutladı

HDP Van Milletvekili adayı Mukaddes Karakoç, kadir gecesi vesilesiyle Edremit İlçesinde önce kadınların düzenlediği mevlite daha sonra da İpekyolu İlçesindeki halk toplantısına katıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP Adayı Karakoç, müslüman aleminin kadir gecesini kutladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.06.2018  14:34:00 eklendi.

Edremit İlçesi TOKİ’lerde Kadir gecesi vesilesiyle mevlit etkinliği düzenlendi. Mevlite HDP Van Milletvekili adayı Mukaddes Karakoç ve yerine kayyım atanan Edremit Belediye Eş Başkanı Rojbin Çetin ile birlikte kadınlar katıldı.


Karakoç, Kur’an-ı kerimin indiği gece olan kadir gecesinin biz Müslümanlar için çok olduğunu belirti. Kur’an-ı kerimin toplumsal ahlak açısında önemli bir rehber olduğunu ve biz insanların farklılıklarımızla nasıl bir arada yaşayacağımızı anlatığını belirten Karakoç, ama en çok inancımızı kendilerine alet ederek halkımızı kendilerine köle etmek için kandırıldıklarının  da altını çizdi. Karakoç, artık inancımızın gereği ne ise onu yapmalı ve iktidarların kendi tahtları için kullandıkları sözlere kanılmaması gerektiğini söyledi. Son olarak Karakoç, bu vesileyle tüm İslam aleminin Kadir gecesini kutladı.


‘Müslümanlıkla suçlarını örtmeye çalıştılar’

Karakoç, daha sonra Edremit İlçesin den İpekyolu İlçesi Kevenli TOKİ’deki halk toplantısına geçti. Buradaki halk toplantısına Karakoç’un yanı sıra HDP PM üyesi Nazmi Gür, DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kawa ve yerine kayyım atanan İpekyolu Belediye Eş Başkanı Beritan Tayan da katıldı. Çok sayıda yurttaşın katıldığı toplantıda Karakoç, böyle kutsal bir ayda gerçekleşen seçimin barış, özgürlük, kardeşlik ve demokrasi getirmesi diledi. Karakoç, “Toplumsa barışın inşası için hem dini vecibeleri hemde seçim çalışmalarını yapmalıyız” diyen Karakoç, “Kur’an-ı kerimde toplumsal ahlakın inşası için net kurallar bulunmaktadır. Ancak bu iktidarın hem hırsızlıklarıyla, hem katliamlarıyla apaçık toplumsal ahlakı ihlal ettiği açıktır. Ve bunları yaparken Müslümanlık adı altında halkımızın gözünü kapatmaya çalıştılar ve böylece suçlarını örtmeye çalıştılar. Artık kendimizi silkelenip yeter demesini bilmeliyiz. Bu böyle devam etmemeli.” diye konuştu.


 PM üyesi Nazmi Gür ise seçimlere çok az bir süre kaldığını herkesin var gücüyle çalışmalara katılmaya çağırdı.  24 Haziçığa çıktığını belirten Gür, elbette üçüncü yol olan HDP’nin, demokrasiye, barışa, özgürlüğe giden tek yol olduğuna söyledi.

 

(Vanhaberdar)


SEÇİM ÖZEL |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler