son dakika haberleri

Hasta kadına Çaldıran Belediyesi sahip çıktı

Van’ın Çaldıran ilçesinde yaşayan şeker hastası kadın, belediyenin ambulansıyla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Hasta kadına Çaldıran Belediyesi sahip çıktı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.03.2018  24:14:00 eklendi.

İlçenin Evciler Mahallesinde ikamet eden şeker hastası Sıti Öztürk aniden rahatsızlanınca, yakınları Çaldıran Belediyesinden yardım istedi.

 

Bunun üzerine Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar’ın talimatıyla belediyenin ambulansı hemen hareket etti. Evciler Mahallesi'nde ikamet eden Sıti Öztürk isimli yaşlı hastayı alan ambulans, tedavisi için Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Burada tedavisi yapılan yaşlı kadın, tekrar ambulansla evine bırakıldı. 


Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Çaldıran Belediyesi olarak her zaman yaşlı ve kimsesiz ya da yardıma ihtiyacı olan vatandaşların yanında yer aldıklarını ve yer almaya devam edeceklerini söyledi. Tekin Dundar, “KOAH ve şeker hastası vatandaşımızın oğlu bizi arayarak ambulans talebinde bulundu. Belediyemize ait ambulans ve çalışanları göndererek, hastamızı Evciler Mahallesi'nden alarak Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdük. Burada yapılan tedavinin ardından tekrar alınarak Evciler Mahallesi'ndeki evine bırakıldı. Kendisine acil şifalar diliyorum. Sıkıntıda olan, bize ihtiyaç duyan her vatandaşımızın her zaman yanındayız. Yeter ki vatandaşlarımız bizlere ulaşarak sorun ve sıkıntılarını iletebilsin. 7 gün 24 saat vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi. 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler