son dakika haberleri

Halk Eğitim Merkezleri Toplantısı Yapıldı

Halk Eğitim Merkezlerine yönelik toplantılar sürüyor

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Halk Eğitim Merkezleri Toplantısı Yapıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.10.2017  13:04:00 eklendi.

 Her ay rutin olarak farklı ilçede yapılan Halk Eğitim Merkezleri’ne yönelik toplantılar devam ediyor.Halk Eğitim Merkezlerinin iş ve işleyişine yönelik yapılan toplantı Ekim ayı toplantısı Edremit Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı.İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin başkanlığında yapılan toplantıya 13 ilçe Halk Eğitim Merkezi müdürü katıldı.


Toplantıda Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında mezun öğrencilere yönelik açılan kurslar, kursların işleyişi ile Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan mesleki , sosyal ve kültürel kurslar ile okuma, yazma kurslarının durumu görüşüldü.


İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin, her ay periyodik olarak halk eğitim merkezlerinin yaptığı çalışmaları görüşmek için Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile toplantılar yaptıklarını belirterek, “Her ay farklı bir ilçede bu tür toplantıları yapıyoruz. Bu toplantılarda yapılan çalışmaları ve yıl içerisinde yapılacak çalışmalar ve planlamaları ele alıyoruz. Öte yandan bu yıl Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında il genelinde 19 merkezde öğrencilere yönelik kurslar açtık. Merkezde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Bin öğrencinin faydalandığı Sürekli Eğitim merkezi açtık. Yine il genelinde bu merkezlerin sayısının arttırılmasına yönelik olarak çalışmalarımız devam ediyor. Öte yandan Halk eğitim merkezlerinin yıl içerisinde yapacağı faaliyetler ve kurslar ile ilgili planlama çalışmalarını da ele alıyoruz. Bir sonraki aylık toplantımızı Gevaş ilçesinde yapmayı planlıyoruz” dedi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler