son dakika haberleri

Hacıbekir mahallesi’nde Stratejik Planlama Toplantısı yapıldı

İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, Hacıbekir mahallesinde sorun, talep ve önerileri dinledikten sonra belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Hacıbekir mahallesi’nde Stratejik Planlama Toplantısı yapıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.07.2019  20:49:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi, ‘2019-2024 Stratejik Planlama’ oluşturma çalışmaları çerçevesinde halk toplantıları düzenlenmeye devam ediliyor.

 

İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanı Öznur Bartın, her iki belediyenin teknik ekipleri ve halk katıldı.  İlk olarak stratejik planlama oluşturma kapsamında halkın sorun, talep ve önerileri dinlendi. Daha sonra seyyar satıcıların durumunun gündeme gelmesi üzerine Eşbaşkan Yacan, bu konuda açıklamalarda bulundu.


Eşbaşkan Yacan, kentte yaşayan herkesin sokakları, caddeleri ve parkları kullanma haklarının olduğuna dikkat çekerek, bu doğrultuda kimsenin başkasının hakkını gasp etmesine müsaade edemeyeceklerini kaydetti. Özellikle bu konuda kimseye pozitif ayrımcılık yapmayacaklarını belirten Yacan, “Sadece bize oy vereneler değil, herkesin belediye hizmetlerinde yararlanma hakkı vardır. Bu doğrultuda halkın ortak kullanım alanlarını işgal eden, seyyar satıcılara müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

 


 

“Zabıtamız Kentin Düzenini Sağlamakla Görevlidir’

Geçtiğimiz günlerde Sanat Park’ında seyyar satıcıların saldırısı sonucu 9 zabıta yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Yaşanan bu olayı hatırlatan Yacan, “Zabıta ekiplerimiz bu kentin düzenini sağlamakla görevlidir. Ama ısrarla bir grup seyyar satıcı zabıtaya görevini yaptırmamakta ve çoğu zaman zabıtamıza saldırmaktadır. Tabi ki zabıtanın can güvenliğini sağlamak amacıyla orada polis bulunuyor. Yoksa yapılan saldırılar sonucunda bir zabıtamız yaşamını yitirse, biz ailelerine nasıl hesap verebileceğiz. Sizlerden ricam böyle kötü tablolara yol açmamak için, çocuklarınıza gereken uyarıları yapın, ya da semt pazarlarına yönlendirin” dedi. 


Eşbaşkan Yacan, konuşmasının devamında ‘Aşevi Projesi’ hakkında bilgi verdi. Yacan, sosyal yardımlaşma alanında çalışmalarının devam ettiğini ve bu doğrultuda daha iyi hizmet vermek amacıyla Bostaniçi Mahallesi’nde Aşevi Projelerini yakın zamanda hayata geçireceklerini açıkladı. Şuan da belediyenin sisteminde maddi durumu kötü olan kişilerin bilgilerinin mevcut olduğunu aktaran Yacan, gereken hassasiyeti göstereceklerini söyledi. Yacan, ayrıca yapılan birçok hizmet binasının ve parkların zarar gördüğüne dikkat çekerek, yapılan hizmetlerin sahiplenmesini istedi.


Yapılan konuşmaların ardından mahalleli böyle bir toplantı düzenlendiği için eşbaşkanlara teşekkür ettiler.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler