YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
9+7=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Van TSO’dan ‘Uçak seferleri’ açıklaması
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, kentte uzun zamandır gündemi meşgul eden havayolu sefer sayıları ve uçak bilet fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı.

 Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, kentte uzun zamandır gündemi meşgul eden havayolu sefer sayıları ve uçak bilet fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı.
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, kentte uzun zamandır kent kamuoyunda yer alan havayollarındaki sefer sayısının kısıtlı kalması ve uçak bilet fiyatlarının yüksek olmasına ilişkin açıklama yaptı. Van TSO’dan yapılan yazılı açıklamada; Uzun zamandır kent gündemi meşgul eden havayolu sefer sayıları ve uçak bilet fiyatlarına yönelik sorunun çözülmediğini kaydederken, konuyla ilgili kent dinamiklerinin tamamının sürecin içinde yer almasına ve sorunun çözümü konusunda kamuoyu oluşturmasına rağmen herhangi bir sonuç alınmadığını ve kentin kendi kaderiyle baş başa bırakıldığının altı çizildi.


“SÖZLER ve BEYANATLAR KARŞILIKSIZ KALDI”


Yapılan yazılı açıklamada; sorunun çözüme kavuşacağına yönelik verilen sözler ve beyanatlarda karşılıksız kaldığı ifade edilirken, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi; “Van kabuğunu kırma yolunda emin adımlarla ilerlerken, ilimizin ticaretinin, turizminin, sanayisinin, kalkınmasının en temel koşullarından olan havayolu ulaşımı konusunda bu kadar girişime rağmen çözüm üretilmemesi ilimize reva mıdır? Başka bölgelerde ve illerde bir açıklamayı kaale alanların, bu çığlığa sessiz kalmalarını anlayamamaktayız. Yeterli yolcu potansiyeline rağmen uçuş sayılarının arttırılmaması ve bilet fiyatlarının Türkiye ortalamasının çok üstünde seyretmesi kente vurulan en büyük darbedir. Ülkemize her konuda katkı sunmaya çalışan her geçen gün büyüyen sükunetin kenti olan ve daha iyiye güzele doğru tüm kesimlerin canla başla çalıştığı, emek verdiği bir kenti ve koca bir kentin kaderinin THY yetkililerinin keyfiyetine bırakılması akıl tutulmasından başka bir şey değildir” denildi.


“İKİ KATI FİYATINA BİLET SATIŞININ YAPILMASI MANİDARDIR”


“Her platformda Türkiye’nin en değerli markası olduğu ifade edilen Türk Hava yollarının kendi halkına kulak vermesi ve yaşanan bu soruna kayıtsız kalmaması gerekmektedir. Ülkenin en değerli markası olmak bunu gerektirir. İlimizin 1 milyonu aşkın nüfusuyla ülkenin en doğusunda yer alan ve uzaklık nedeniyle ulaşım tercihinin genellikle havayolu olarak tercih edildiği unutulmamalıdır. Önceki yılların uçuş ve yolcu sayılarına bakıldığı zaman önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Ancak bu tabloya rağmen uçak sefer sayılarının arttırılmaması vatandaşlarımızın bölgede bulunan diğer havaalanlarına yönlendirilmelerine sebep olmaktadır. Ankara, İstanbul gibi yakın mesafelere ihtiyaç fazlası çok sayıda sefer bırakılırken, İlimizde uçuş sayılarının azaltılarak, birçok kentin iki katı fiyatına bilet satışının yapılması manidardır”


“NEREYİ KEŞFETMEK İSTERSİNİZ” SLOGANINI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ


“Özellikle acente firmalarımız tarafından tur organizasyonları yapılması planlanırken, uçak bileti bulunmaması hem seyahat acentelerimizi hem de konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizi olumsuz etkilemektedir. Bununla beraber İran’dan gelerek ülkemizin diğer şehirlerine gitmek isteyen İran İslam Cumhuriyeti vatandaşları da en az 5-6 gün beklemek zorunda kalacakları için ilimize gelmemektedir. Türk Hava Yollarının her platformda kullandığı “Nereyi Keşfetmek İstersiniz” sloganını yeniden gözden geçirerek, keşfedilmiş yerlere ulaşım imkânı sağlamasını beklemekteyiz. Van halkının kapınıza gelerek sizlere yalvarmasını bekliyorsanız bunun asla gerçekleşmeyeceğini ve nihai tüketici olarak sorunumuzu çözmek zorunda olduğunuzu bilmenizi isteriz. Van Ticaret ve Sanayi Odası ve Van halkı olarak Ülkemizin en değerli markasından talebimiz budur” diye ifade edildi.