YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
1+1=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
İpekyolu’nda engelli yurttaşlar unutulmuyor
Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde kentin bütün kesimleriyle birebir ilgilenen İpekyolu Belediyesi engelli yurttaşları da unutmuyor.

Özellikle stratejik planlamada da belirtildiği üzere kadın, erkek, işçi, emekçi, çocuk ve engelli bireylerin talepleri başta olmak üzere birçok alanda halkın talep, öneri ve projelerini dinleyen İpekyolu Belediyesi, katılımcı belediyecilik anlayışıyla hizmet vermekte. Bu kapsamda Van’ın İpekyolu İlçesi Yalı Mahallesi’nde ikamet eden üç çocuk babası engelli yurttaş Vedat Tenur’a yardım eli uzatıldı.

 

İpekyolu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yardım talebinde bulunan engelli vatandaşın ihtiyacı giderildi.  Bedensel engelli Tenur’un birkaç hayırseverin yardımıyla inşa ettiği evinin kapı ihtiyacını İpekyolu Belediyesi karşıladı. Vedat Tenur bu duyarlı yaklaşımdan dolayı İpekyolu Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Diğer yandan Köşebaşı Mahallesi’nde ikamet eden engelli yurttaş Fetullah Talaşlı  için de evinin önüne engelli rampası yapıldı. İkinci katta bulunan evine 5-6 kişinin yardımıyla çıkarılan vatandaş için genişliği; 1.70 uzunluğu; 24 metre olan rampa yapıldı. Rampanın bitiminden sonra her iki kenarına korkuluklar takılarak daha güvenli hale getirildi. Fetullah Talaşlı belediyenin bu hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek eşbaşkanlara ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.