YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
2+6=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Vanlı torna ustası, çok amaçlı iş makinesi üretti
Van Küçük Sanayi Sitesi’nde uzun yıllardır torna işleri yapan Hüsamettin Gölci, tarım alanında çok amaçlı olarak kullanılabilecek iş makinesi üretti. Tek kişilik helikopter de planlayan Gölci, daha önce de mini TOMA üretmişti.

Hüsamettin Gölci, Van Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan iş yerinde iş makinaları, tarımsal makinalar, kurum kuruluşların araç bakımlarını yaparken, aynı zamanda tamir işlerini de yapıyor.


Gölci’nin, ayrıca, boş zamanlarında hobi olarak çeşitli araç gereç tasarımlarını yaptığı da öğrenildi. 


 


İŞ MAKİNESİ ÜRETTİ

Bir süredir tarımsal araçlar üzerinde fikir yürüten Gölci, sonunda çok amaçlı bir iş makinası üretmeyi başardı.

İş makinasının tarım alanında çok amaçlı kullanılabileceğini belirten Gölci, “Bu aracı çok amaçlı kullanılabilecek şekilde tasarladım. Küreme için de, taşıma için de çok amaçlı kullanılabilecek bir araçtır” dedi.

Tek amacının kendi imkanlarıyla çiftçiye katkı sunmak ve Van’da böyle bir üretim faaliyetini yaygınlaştırmak olduğunu belirten Gölci, “Emek verdiniz mi her şeyi başarmanız mümkün” diye konuştu. 


 


SIRADA HELİKOPTER VAR

Makine alanında yeni tasarımlar üzerinde çalışan Gölci, önümüzdeki günlerde üzerinde çalıştığı bir projeden de söz etti.

Gölci, tek kişilik bir helikopter tasarımı üzerinde çalıştığını ifade etti. 


 


OĞLU İÇİN TOMA YAPTI

Gölci, kendi imkânları ile iki haftada tasarladığı mini TOMA ile bir süre önce gündem olmuştu.  

Küçük oğluna da bu işi öğretmek istediğini ve oğlunun da meraklı olduğunu belirten Gölci, “Oğlum bu tür makinaların içinde büyüdü. Hep TOMA tarzı bir araç yapmak istiyordu. Ben de oğlumun hayalini gerçekleştirmek için mini bir TOMA imal ettim. Kimseden teknik ya da maddi yardım almadım” diye kaydetti. 

 

 

Özel Haber: Adil HARMANCI