YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
5+8=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Meme dikleştirme operasyonu ile ilgili en çok sorulan sorular

ADVERTORİAL REKLAM

 

Meme dikleştirme operasyonunun, meme görünümü ve sıkılığını iyileştirmek isteyen kişiler için uygulanan bir operasyon olduğunu belirten Estetik Cerrah Dr. Alper Mete Uğurlu, genellikle gebelik ve emzirmeden sonra kadınların bu işleme ihtiyaç duyduklarına değindi.

  

Meme kaldırma operasyonu kimler için uygundur?

Meme dikleştirme operasyonu, gerçekçi beklentileri olan ve ameliyatla ne tür sonuç alabileceğini iyi bir şekilde anlamış olan sağlıklı kadınlar için uygundur. Çoğu kadın sarkmayı düzeltmek ve yaş, yerçekimi, gebelik, emzirme ya da aşırı kilo kaybından doğan gevşekliği toparlamak için istemektedir.

Doktorlar kadınlara memeleri tamamen gelişene ya da çocuk doğurmayı bırakana kadar beklemelerini tavsiye etmektedir. Çünkü emzirmeyi engellemese de gebelik yapılan ameliyatın sonuçlarını tersine döndürebilir. 

 

Her boyuttaki memeye meme kaldırma ameliyatı yapılabilir, fakat sonuçlar meme ağırlığı fazla olan kadınlarda uzun süre kalıcı olmayacaktır. En iyi sonuç genellikle küçük göğüslü kadınlardaki meme sarkmalarından alınmaktadır. 

 

Meme kaldırma ameliyatı neleri kapsar?

Göğüs ( meme ) dikleştirme ameliyatında cerrah, fazla deriyi alarak ve kalan doku ve meme ucunu tekrar yerleştirerek sarkmış memeleri yukarı kaldırır ve tekrar şekillendirir. Cerrahi işlem bir ile üç saat arasında sürmektedir. Hastalar genel anestezi alırlar ve aynı gün içinde taburcu edilirler. 

 

Meme kaldırma ameliyatına hazırlanırken neler yapmak gerekir?

Ameliyattan önce doktorunuz yeme, içme ve belli ilaçları ve vitaminleri alma ya da almama konusunda size talimatlar verecektir. Ameliyattan dört ile altı hafta önce sigara ve tütün kullanmayı bırakmak gerekir.  İşlemden 14 gün önce aspirin alınmaması gereklidir.   

Cerrah, ameliyattan önce yaşa ve aile geçmişine bakarak mamografi isteyebilir. Ameliyattan sonra eve sizi götürecek ve birkaç gün sizinle kalacak birine ihtiyaç olabilir. 

 

Meme kaldırma işleminden sonra karşılaşacağınız şeyler:

Meme dikleştirme  işleminden sonra geçici morarma, şişme, rahatsızlık, uyuşukluk veya kuru meme derisinde kuruma görülebilir. Ayrıca ameliyattan sonra cerrahi sutyen ya da yumuşak sutyen kullanmanız gerekebilir.

 

Meme kaldırma ameliyatı geçiren hastaların genellikle bir hafta kadar işe gitmemeleri ve bir ay boyunca ağır işlerden uzak durmaları gerekir. Yara izinin hafiflemesi için birkaç ay ile bir yıl arasında bir zaman geçmesi gerekebilir. Yine de belli belirsiz iz kalması mümkündür.

 

Detaylı bilgi almak için : https://www.alpermeteugurlu.com/gogus-diklestirme-ameliyati-hakkinda-merak-edilenler/