YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
1+6=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
HDP, İstanbul ve Diyarbakır'da miting düzenleyecek
HDP, açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla 19 Ocak'ta İstanbul ve Diyarbakır'da 'Demokrasi, özgürlük ve adalet' şiarıyla miting düzenleyecek.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekilli Leyla Güven’in, Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde başlatmış olduğu süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi, 57’nci gününde devam ediyor.


Aynı talepler doğrultusunda ise 24 cezaevindeki 94 tutuklu ise süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemini sürdürüyor. Taleplerin karşılanmaması durumunda ise 8 ayrı cezaevindeki tutuklular da 5 Ocak’ta süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine başlayacak.


MİTİNGLER 19 OCAK’TA YAPILACAK

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, HDP ise bu kapsamında süresiz-dönüşümsüz açlık grevine dikkat çekmek amacıyla 19 Ocak’ta İstanbul ve Diyarbakır’da “Demokrasi, özgürlük ve adalet” şiarıyla bölge mitingleri düzenleyecek. Miting çalışmaları kapsamında HDP il ve ilçe örgütleri tarafından halk toplantısı gerçekleştirecek. Yapılacak mitinglere, HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan katılacak.