YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
7+9=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
SEO Analiz
Ülkemizde en çok arama yapılan arama motoru Google’dır. Google’da sitelerinizi üst sıralara çıkarmak için birçok işlem yapabilirsiniz. Arama motorunda sitelerinizin üst sıralara çıkmasını sağlayan işlemlerin yapılmasına SEO çalışması adı verilir.

Bir site kurdunuz ve bu siteyle alakalı ciddi anlamda bir reklam yatırımı yaptınız. Reklam yatırımı yaptığınız taktirde sitenize umduğunuz kadar ziyaretçi gelmedi. Peki bu durumun nedenleri neler olabilir? Bu durumun ana nedeni sitelerinizi oluştururken anahtar kelime seçimlerinde yaptığınız hatalardır. Bu hatalara potansiyel hatalar adı verilir. Bu hataları yaptığınız taktirde siteleriniz Google arama motorunda istediğiniz noktaya maalesef gelemez. Sitelerinizin istenilen noktaya ulaşması için detaylı bir analiz yapmak gerekir.

Bu çalışmalara SEO analiz ismi verilmektedir. Birçok SEO analiz uzmanı sizlerden ciddi derecede anormal taleplerde bulunabilir. Bu konuda çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Birçok SEO analiz uzmanı çeşitli illegal yollarla siteleriniz Google arama motorunda üst sıralara çıkarabilir. Fakat bu illegal yollarla yapıldığından dolayı sürekli gelişen Google arama motoru algoritması sayesinde yapmış olduğunuz hileler anlaşılır. Google arama motoru algoritması hile yaptığınızı anladığı anda sitelerinize ceza puanı verir. Ceza puanı almanız sitenizin Google arama motorunda son sıralara gerilemesine neden olur. Sitelerinizi detaylı bir analiz işlemi yaptırmak istiyorsanız mutlaka SEO analiz uzmanınızı iyi seçin. Eğer gerçekten iyi bir internet sitesine sahip olup iyi reklam gelirleri elde etmek istiyorsanız SEO uzmanlığıyla ilgili çeşitli kitaplar edinebilir ve SEO uzmanlarının yazmış olduğu makaleleri takip ederek SEO ile ilgili bilgi ve deneyiminizi arttırabilirsiniz.

Anahtar Kelimelerin Önemi

Siteleriniz için anahtar kelime belirlemek hedef kitleye ulaşmanız için çok önemlidir. Ne kadar iyi bir reklam stratejisine sahip olursanız olun erişmeniz gereken hedef kitleye ulaşamadığınız taktirde tüm reklam yatırımlarınız boşa gidebilir. Anahtar kelime kullanımı bu noktada hayati bir önem taşır. Arama motorunda üst sıralara taşımak istediğiniz sitelere öncelikle detaylı bir SEO analiz işlemi yapılır. SEO analiz işlemi yapıldıktan sonra sitenize ve hedef kitlenize uygun anahtar kelimeler belirlenir. Daha sonra sitelerinize bu anahtar kelimeler yerleştirilerek kontrolleri yapılır ve bulunan anahtar kelimelerin siteye uygun olup olmadığı araştırılır. Araştırmalar sonucu olumlu bir şekilde dönüş alınırsa uygun anahtar kelimeler bulunmuş demektir.

Seo Nedir?

SEO işlemleri sayesinde Google arama motorunda yapılan aramalarda sitelerinizi daha üst sıralara çıkarabilir ve bu sayede ciddi bir şekilde reklam geliri elde etme şansınızı arttırabilirsiniz. SEO, sitelerde bulunan ayarların iyileştirilme çalışmaları olarak tanımlanabilir. SEO en iyi pazarlama stratejilerinin başında gelir. SEO çalışmaları maliyeti en düşük reklam çalışmalarından biridir. Eğer gerçekten iyi bir SEO hizmeti alırsanız SEO hizmeti sonucunda yaptığınız yatırımlar hızlı bir şekilde kat ve kat daha fazla olarak sizlere dönecektir. Bu konuda profesyonel bir SEO hizmeti almak çok önemlidir. SEO hizmeti almadığınız taktirde siteleriniz istenilen noktaya gelmesi neredeyse imkansızdır. Ne kadar iyi ve faydalı bir siteye sahip olursanız olun, ulaşmanız gereken kitleye ulaşamadığınız taktirde yapmış olduğunuz bütün reklam yatırımları boşa gidecektir. Bu yüzden iyi bir SEO hizmeti alarak reklam gelirlerinizi arttırabilirsiniz.