YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
6+7=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Genel Müdür Tektaş muhtarların dilek ve temennilerini not aldı
VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş Çaldıran'da katıldığı toplantıda muhtarların dilek ve tememnilerini dinleyerek notlar aldı.

 Toplantıda mahallelerin VASKİ ile ilgili sorunlarının bir an önce giderilmesi için harekete geçilirken, bazı sorunların da 2018 yılı programına alındığı açıklandı.

 

VASKİ'nin Çaldıran ilçesine yıl içinde yaptığı çalışmalarla sorunların önemli ölçüde çözüldüğü ve diğer çalışmalar için de bu yıl ve 2018 yılı için yeni projeleri devreye almaya hazırlandığı açıklandı. VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'ın Çaldıran muhtarları ile iki kez toplantı yaptığı hatırlatılarak, ilkinin Çaldıran Kaymakamlığı ikincisin ise Valilik tarafından düzenlendi. Toplantılarda muhtarlarla bir arya gelinerek sorunların çözümüne yönelik önemli adımlar atıldı. Çaldıran'da son iki ay içinde 6 kaptaj imalatı kurum imkanları dahilinde tamamlanırken, kaptaj yapımına ihtiyaç olduğu belirtilen mahalleler için de bir ihale yapıldı.

 

Bu kapsamda Üçgözler (Kaşım) Mahallesi için 3, Yukarı Dikme Mahallesi için 2, Çanak Mahallesi için ise 1 adet olmak üzere 6 adet kaptajın yapılmasının kararlaştırıldı. Ancak ilçedeki mevsim şartları nedeniyle, muhtarlıklarla da görüşülerek bazı imalatların 2018 yılı iş sezonunda yapılmasına karar verildi. 2017 yılı içerisinde muhtelif mahallelerde; kurum imkanları ile; 5 bin 250, ihale yolu ile 8 bin 670 metre olmak üzere toplam 13 bin 920 metre içme suyu hattı yapılarak faal hale getirildi. Ayrıca ilçe merkezindeki su sorununun çözülmesi amacıyla 4 bin 500 metre şebeke hattının ihalesinin yapıldığı, ancak mevsim şartları nedeniyle 2018 yılında yapımına başlanması için programa alındı. 2017 yılında kurum imkanları dahilinde 120 metre kanalizasyon hattı yapılırken, Kışla Mahallesinde 300 metrelik kanalizasyon hattı yapımına da başlandığı müjdesi verilerek, bu hattın birkaç gün içinde bitirilmesi planlanmakta. İhale yoluyla ilçe merkezinde Kışla Mahallesi, hastane civarı, jandarma bölgesi ve Recep Tayip Erdoğan Mahallelerinde 7 bin 800 metre kanalizasyon hattı yapımı da tamamlanarak hizmete alındı. Ayrıca ilçede 2017 yılı kasım ayına kadar içme suyu, kanalizasyon, basınç aracı ve vidanjör işlemleri için toplam 2 bin 628 adet arızanın giderildiği ifade edildi.