YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
9+2=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Başkale Belediyesi Kar Temizleme Çalışmalarını Sürdürüyor
Başkale Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçe genelindeki ana cadde ve ara sokaklarda kar küreme, temizleme ve tuzlama çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor.

Belediyenin karla mücadele ekiplerince akşam toplanan karlar, sabah saatlerinde iş makineleriyle ilçe dışına taşındı. Kış mevsiminde yoğun kar yağışının etkili olduğu Van’ın Başkale ilçesinde, belediyenin karla mücadele ekipleri çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyor.

 

Başkale Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, ilçe merkezi ve uzak noktalarda herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için çalışmalarına hız verdi. Belediye tarafından oluşturulan birimler, ilçe genelinde; kar küreme, temizleme, taşıma ve tuzlama çalışmalarını gece saatlerine kadar sürdürdü. 


Karla mücadele ekipleri, geç saatlere kadar ilçe merkezinde, ara sokaklarda ve mahallerde birken karları ilçe merkezindeki belli noktalarda topladı. Sabahın erken saatlerinde ise toplanan karlar, kamyonlara yüklenerek ilçe dışına taşındı. Öte yandan kar küreme ve temizle çalışmalarının ardından buzlanma riskine karşın ana cadde ve sokaklarda isetuzlama çalışması yapıldı.