YORUM EKLE
Ad Soyad
E-posta
Başlık
Yorum
8+4=?
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Başkale Belediyesi Fen İşleri Müdürü Büyükşehir Belediyesi'ne Geçti
Başkale Belediyesi Fen İşleri Müdürü Çetin Çakır, bundan sonra görevini Van Büyükşehir Belediyesi’nde sürdürecek.

Başkale Belediye Eş Başkanı Ayla Aynur Tarhan, Çakır’a hizmetlerinden dolayı belediye adına plaket verdi. ‘Hizmetlerinin devamını bundan sonra Van halkına yapacaktır’ diyen Eş Başkan Tarhan, Çakır’a teşekkür etti.


Yıllardır Van Başkale Belediyesi Fen işleri Müdürü olarak görev yapan Fen İşleri Müdürü Çakır, ailevi sorunlarından dolayı bugün itibariyle Başkale Belediyesi’nden ayrılarak Van Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Fen İşleri Müdürlü’ğü ekipleri ve belediye çalışanları ile vedalaşan Çetin Çakır’a Başkale Belediye Eş Başkanı Ayla Aynur Tarhan ve Belediye Eş Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özcan tarafından belediye adına plaket verildi. Plaket vermeden önce konuşan Eş Başkan Tarhan, Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya’nın gözaltına alınması ve belediyelere kayyum atamasını değerlendirdi.


Halk Tercihini ‘Kayyum’dan Yana Değil Seçilmişlerden Yana Kullandı

Tarhan, ‘Bugün Büyükşehir belediyemize el koydular. Onların kayyum olarak atadıkları halkın kendi iradesiyle seçmiş olduğu belediyelere geçici olarak gelmiş olabilir ama halk kendi iradesinin farkındadır. Halk seçimini Kürt halkından yana yapmıştır. O binalar bizim için kayyumların atama merkezi olabilir ama bizler halkımıza hizmeti her yerde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.


Fen İşleri Müdürü Çakır’a plaket veren Tarhan, ‘Çetin arkadaşımızın Başkale’de yaptığı hizmetlerinden dolayı takdir ediyoruz. Hizmetlerinin devamını bundan sonra Van halkına yapacaktır.’ diyerek belediye adına teşekkür etti. Plaket törenin ardından Fen İşleri ekibi, Eş Başkan Tarhan’la birlikte toplu fotoğraf çekti. Başkale Belediyesi’nin Fen İşleri yeni Müdürü ise belediyenin İnşaat Mühendisi Sevda Temizer oldu.