Hentbol Süper Ligi Bu Hafta Başlıyor
Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, Hentbol Süper Lig'i ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlk maçlar bu hafta sonu başlayacak olan hentbol karşılaşmalarında, sezonun bitimi ise 2021 Mayıs ayını bulacak.
08:59:00 2020-09-25

  Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, Hentbol Süper Lig'i ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlk maçlar bu hafta sonu başlayacak olan hentbol karşılaşmalarında, sezonun bitimi ise 2021 Mayıs ayını bulacak. Erkekler ve kadınlar Süper Lig karşılaşmaları, hentbol severler için bu hafta itibari ile başlamış olacak. Hentbolda yeni sezon hazırlıkları sürerken, Kovid-19 nedeniyle geçen sezon iptal edilen lig hakkında da Eyuboğlu açıklama yaptı. Ayrıca pandemi döneminde ki hazırlıkları da anlatan Eyuboğlu, virüse karşın tüm hazırlıkların yapıldığını ve sporcular ile teknik heyetin her hangi bir şekilde zarar görmeden karşılaşmalara çıkacaklarını belirtti. 

Hentbolda yeni sezon hazırlıklarını sıkı takip ettiklerini belirten Eyuboğlu, iptal edilen lig ile ilgili, mevcut puanlar üzerinden liglerin sıralamasının tescilini yaptıklarını belirtti. Pandemi dönemi hakkında, "Antrenör ve hakem seminerlerimizi on-line şeklinde yaptık. Yeni bir Alman şirketle anlaşarak onların antrenör destekleriyle antrenör kurslarını tamamladık. Hakem seminerleri de bizim merkez hakem kurulunun oluşturduğu kurul tarafından on-line sistemle yapıldı." dedi. Başkan Eyuboğlu, Sağlık Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının bildirdiği pandemi önlemleri kapsamında kulüplerin yeni sezon hazırlıklarını tamamladığını ve buna göre transferlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sporcuların bu denetimlere göre antrenmanlara başladıklarını aktaran Eyuboğlu, "Hentbol diğer branşlara nazaran daha birebir bir spor dalı olduğu için her an vücut yakınlığı olmasından dolayı biraz daha sıkıntılı. Bu nedenle Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda gerekli önlemler alınarak çalışmalarını yapıyorlar." açıklamalarında bulundu.

"Her hafta takımlar sağlık kontrollerinden geçecek"

Açıklamalarına devam eden Eyuboğlu "Bu hafta sonu sezonu açacağız, tabii ne derece hazırlanmışlar bunu göreceğiz. Her hafta bütün takımlar sağlık kontrollerinden geçtikten sonra maça çıkacak. Geçen sezon ligden düşme olmadı, takım sayılarını artırdık kadınlar ve erkeklerde on ikişer takım yaptık. Sağlık açısından sıkıntı olmadığı sürece ligleri oynatacağız, ancak önemli olan insan sağlığı, tabii ki sporcularımızın birine bile bir şey olmasını kimse istemez. İnşallah sağlıklı bir şekilde sezonu geçiririz." açıklamalarını yaptı. Hentbol maçlarını ayrıca restbet tv üzerinden takip etmekte mümkün olacak. 

Gençlik ve Spor Bakanlığının almış olduğu karar neticesinde, sadece futbol değil, tüm spor branşlarında maçların seyircisiz oynanacağını belirten Eyuboğlu, konu ile ilgili olarak "Maçlar kesinlikle seyircisiz oynanacak. Zaten idareciler için de belirli bir kota getiriliyor. Salonlarda maskesiz hiç kimse bulunmayacak, herkes sosyal mesafeyi de uygulayacak. Burada önemli olan hiç kimseye sağlık açısından bir şey olmaması. Zor bir süreç, herkesin bu konuda hassas olması lazım. Federasyon olarak kimseye tavizimiz yok en küçük bir şeyde gerekli tedbirler neyse alınacak." dedi. 

Hentbol takımlarının detaylarına ve analizlerine ulaşmak için restbet giriş yapmanız yeterli olacaktır. Takımların son durumları, geçen yıl ki performansları ve yeni transferlerin durumlarını da görebileceğiniz için, hentbol ile ilgili ve sporcular hakkında detaylara ulaşabileceksiniz. Hentbol ülkemizde çok fazla takip edilen bir spor olmamakla birlikte, bunun ana nedeni ise maçların tv de yayınlanmıyor olmasıdır. 

Artık daha kolay bir şekilde restbet ile hentbol takımlarını ve oyuncularını takip ederek, maçları daha rahat bir şekilde analiz edebileceksiniz.