Teras kapatmalar

00:07:00 2019-06-28

ADVERTORİAL REKLAM

 

 Teras kapatmalar belirli nedenlerden ya da estetik gerekçeler ile uygulanan çatı sistemlerinden bir tanesidir. Belirli nedenleri açacak olursak bunlar teras içerisinde yaşam alanı oluşturulması, terasın güneş, yağmur, kar, dolu gibi dış etmenlerden gelebilecek zararlarını önlemek gibi problemlerdir. Kapatılan teraslar mükemmel kullanım alanları oluşturmakta ve artı bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlamaktadır. Teraslar önceden belirli malzemeler ve belirli modeller dışında kapatılmamaktaydı. Ama artık eskiden kullandığımız malzemelerin dışında son teknoloji yapı malzemeler tercih edilmede ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Bunlardan örnek olarak vermek gerekirse teras skylight cam kapatma uygulaması doğru olacaktır. Uygulamadan bahsedecek olursak, ana taşıyıcı olarak alüminyum profiller kullanılmaktadır. Bu profiller çatı için özel olarak tasarlanmakta ve çelik kadar dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Taşıyıcı profillerin tamamının montajı tamamlandığında sıra üst kaplama malzemesi olan camı tutacak ve su izolasyonu için gerekli fitil ve contalara gelmektedir. Bu malzemeler cam ile taşıyıcı profillerin arasında bulunur ve yalıtıma yardımcı olurlar. Üst kaplaması olarak ta cephe ve çatı için kullanılan ısıkompakt, temper ve laminasyonlu camlar tercih edilmektedir. Bu camlar her mevsim kullanılacak olan alanda mükemmel izolasyon sağlar ve sera etkisi oluşturmaz. Bunun yanı sora bu uygulama hem terasınızı dış etmenlerden korur hem de mükemmeli bir görüm sağlayarak estetik yaşam alanları size sunar. Yine aynı uygulama kullanılan taşıyıcı profiller ile hareketli, motorlu teras kapama sisteminin de montajını yapabilmekteyiz.

Teras kapatmada cam değil de çelik konstrüksiyon sistem bir uygulama isterseniz ki en sağlam sistem çelik üzerine inşa edilen kapatmalardır. Bu uygulamada da ana taşıyıcılar, ara akslar, ara kayıtlar montajı yapıldıktan sonra üst kaplamasının yapılmasına ve ters tavanın montajına geçilir. Ve ortaya mükemmel teras kapatma uygulamaları çıkmaktadır.