Çaldıran’da karne sevinci
Van’ın Çaldıran ilçesinde karnelerini alan öğrenciler yarıyıl tatiline girdi.
22:42:00 2018-01-19

Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, öğrencilere tek tek karnelerini vererek, iyi tatiller dileğinde bulundu.


Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak kırtasiye malzemesi de dağıtan Dundar, “Eğitim öğretimin ilk dönemini bitirerek tatil dönemine girdiniz. Çalıştınız, emek harcadınız, emeklerinizin karşılığını aldınız. Başarılı olamayanların karamsar olmamaları gerekir. İşin başındalar, çalışarak başarıya ulaşabilirler. İlçemizde eğitim kalitesi her geçen gün daha da iyiye doğru gidiyor. Okullarımızda yaptığımız çalışmalardan sonra eksiklerimiz bulunmamaktadır. Öğretmenlerimizin de katkılarıyla başarının daha da güzel ve verimli olabileceğine inanıyorum. Tatil yaparak zaman zaman derslerinizi gözden geçirmeye çalışıp, bol bol kitap okuyun” dedi.


Kaymakam Dundar, daha sonra Köylere Hizmet Götürme Birliği Anaokulunu ziyaret ederek miniklere karnelerini vererek, oyuncak dağıttı. İlçenin tek anaokulu olan Köylere Hizmet Götürme Anaokuluna oyun salonu açtıklarını hatırlatan Dundar, “Çocuklarımız soğuk havada içeride oynayabilecekleri park halindeki salonda oynayarak zaman geçirebiliyorlar, bu da onları sevindiriyor” diye konuştu.