Saray ilçesinde Ramazan etkinliğine halktan yoğun ilgi
Van'ın Saray Belediye Başkanlığının ortaklaşa organize ettiği Ramazan etkinlikleri, halk tarafından yoğun ilgi görüyor.
11:51:00 2017-06-09

 Van'ın birçok ilçesinde Ramazan etkinlikleri düzenlenirken Saray Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri programlarına halk tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

Her gün kurulan iftar çadırlarıyla ilçede bulunan vatandaşlarla bir araya gelen Saray Kaymakamı ve Saray Belediye Başkan Vekili İbrahim Bayır, Saray için önemli projelerinin olduğunu belirti.

 

Yapılan Ramazan etkinliklerin Saray ilçesinde bir ilk olduğunu belirten Başkan Bayır, ”Bütün İslam alemine Ramazan-ı Şerif ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kur’an-ı Kerim tilavetleri başlayan programlarımız Van Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan programı kapsamında Hacivat Karagöz, gölge oyunu, Meddah, İbiş kukla tiyatrosu ve bunu yanında şerbet dağıtımı yapıyoruz. Nasrettin hocayı karşılarında gören çocukların çok sevindiler. Yüz boyama oyunu ve çeşitli yarışmalar Saray halkı tarafından beğeni ve ilgiyle izlendi. İlçede ilkleri gerçekleştiriyoruz. İftardan hemen sonra başlayan etkinliklerimizle çocukların aileleriyle birlikte Ramazan neşesini doyasıya yaşıyor. Ramazan ayının manevi atmosferini küçükten büyüğe ilçe sakinleriyle birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Etkinlikte iki eski dost olan Hacivat ile Karagöz’ün tatlı atışmaları özellikle çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü” dedi.