son dakika haberleri

Gürpınar'da Zabıta Ekiplerinden Gıda Denetimi

Gürpınar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı zabıta ekipleri denetim yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar'da Zabıta Ekiplerinden Gıda Denetimi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 03.08.2016  12:48:00 eklendi.

Gürpınar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı zabıta ekipleri Gürpınar Esnafına yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde kullanım tarihi geçmiş gıda maddelerini toplarken, hijyen konusunda esnafa yönelik uyarılarda bulunuldu. Ayrıca Gürpınar Belediyesi Eş Başkanlarının da katılımıyla kaldırımın esnaf tarafından işgal edilmemesi yönünde de uyarılarda bulunuldu.


Gürpınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın ortaklaşa çalışması ile Gürpınar’da esnaf denetimi yapıldı. Denetim kapsamında ilçede bulunan market, bakkal, lokanta ve kasaplar denetlenirken, ekipler özellikle hijyen konusunda uyarılarda bulundu. Denetimleri bununla da sınırlı tutmayan zabıta ekipleri ruhsat, vergi levhası ve çalışanların üst temizliği konusunda incelemelerde bulunularak çeşitli uyarılar yapıldı. Yapılan incelemelerde son kullanma tarihi geçen gıda maddeleri tek tek toplanırken, toplanan gıda maddeleri imha edildi.


Kaldırımların işgal edilmemesi konusunda esnaf uyarıldı

Sonrasında Gürpınar Belediyesi Eş Başkanlarının da katılımıyla kaldırımların işgal edilmemesi konusunda da gerekli uyarılar yapıldı. Kaldırımları kullanmanın en temel insan hakkı olduğunu, ancak esnaf tarafından kaldırımların işgal edilmesi sonucunda insanların bu en temel haklarını kullanamadıklarını, böylece insanların en temel haklarından bir tanesinin gasp edildiği hatırlatılarak, esnaftan kaldırımları işgal etmemeleri istendi.


Eş Başkanlar yapılan denetimlerde temel amacın esnafı zor durumda bırakmak, onlara ceza kesmek olmadığını, temel amacın çarşı merkezine belli bir çekidüzen vermek olduğu hatırlatılarak, “şimdi uyarmak ile yetiniyoruz. Sizden isteğimiz, en fazla sizlerin kullandığı çarşı merkezi, cezalara gerek kalmadan kendinizin düzenlemesidir” denildi.


Yapılan açıklamada bundan sonra denetimlerin belli aralıklarla gerçekleşeceği bildirildi.


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler