son dakika haberleri

Gürpınar'da 23 Nisan coşkusu

Van’ın Gürpınar ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar'da 23 Nisan coşkusu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.04.2018  17:11:00 eklendi.

 Gürpınar Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Kent Meydanı'nda devam eden etkinlikler, günün anlamına ilişkin konuşmasının yapılması, şiirlerin okuması ve çeşitli gösterilerle sürdü. 

 

Öğrenciler arasında önceden düzenlenen günün anlam ve önemine ilişkin kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından yumurta, sandalye kapma ve balon patlatma gibi çeşitli eğitsel yarışmalar yapıldı. 
 

Kutlama programı halk oyunları gösterinin ardından Kaymakam Doğramacı’nın vatandaşlarla birlikte halay çekmesiyle son buldu. 

 

Kutlamalara Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı ile eşi Hatice Doğramacı, İlçe Jandarma Komando Tabur Komutanı Alper Demir, İlçe Jandarma Komutanı Haluk Çakaroğlu, İlçe Emniyet Amirliği 4. Sınıf Emniyet Müdürü Şener Karaboğa, AK Parti İlçe Başkanı Halit Toktaş, kurum amirlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler