son dakika haberleri

Gürpınarlı öğrenciler hem gezdi hem eğlendi

Van Büyükşehir Belediyesi, Gürpınarlı öğrencilere hem şehri gezdirdi. Hem de Vanspor maçına götürerek keyiflerince eğlendirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınarlı öğrenciler hem gezdi hem eğlendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.11.2019  12:12:00 eklendi.

 Sosyal belediyecilik konusunda birçok örnek projeyi hayata geçiren Van Büyükşehir Belediyesi, ortaya koyduğu projelerle hemşehrilerine her konuda destek olmaya devam ediyor.

 

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gürpınar ilçesine bağlı kırsal mahallelerde yaşayan 85 öğrenci, Van’ın tarihi ve kültürel yerlerini gezip stadyumda Vanspor maçını izledi. Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla ilçeden alınan öğrenciler ilk olarak Urartu Müzesini ziyaret etti. Müzedeki Urartu dönemine ait eserleri yakından inceleyen öğrenciler, merak ettikleriyle ilgili öğretmenlerinden bilgi aldılar. Müze ziyareti sonrasında Tarihi Van Kalesi ve kedi evini gezen öğrenciler burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ardından Büyükşehir Belediyesine ait aşevinde öğle yemeği yiyen öğrenciler, Vanspor’un 2-0 kazandığı Bayburt Özel İdare Spor maçını statta canlı olarak izlediler. Maç boyunca Vanspor’a destek olan öğrenciler takımlarının attığı gollerde de büyük sevinç yaşadılar.

 

İlk defa böyle bir etkinliğe katıldığını anlatan 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Ayşin, “Ara tatilimiz oldukça verimli geçiriyoruz. Bugün de Urartu Müzesini gezip Vanspor maçını izledik. Böyle güzel etkinlikleri düzenledikleri için Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

6. Sınıf öğrencisi Melih Kamber, Van’ın tarihi ve kültürel yerlerini merak ettiğini belirterek, “Van Kalesi ve müzeyi gezdik. Tarihimizle ilgili bilmediklerimizi öğrendik. Geçmiş tarihlerdeki insanların yaşam tarzlarını öğrendik. Derslerimizde Urartu’yu işliyorduk merak ettiklerimizi de burada gördük. Daha sonra Vanspor maçını izledik. İki tane gol izledik. Takımızın gelip gelmesi mutluluğumuzu ikiye katladı” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler