son dakika haberleri

Gürpınar Faraşin bölgesinde 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Van’ın Gürpınar ilçesinde jandarma ekipleri tarafından icra edilen hava destekli operasyon 1'i kadın 3 PKK’lı etkisiz hale getirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar Faraşin bölgesinde 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.09.2017  13:08:00 eklendi.

 Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığımızca yürütülen istihbari çalışmalar sonucunda; Gürpınar ilçemiz Faraşin Yaylası bölgesinde, eylem hazırlığı içerisinde olan bölücü terör örgütü üyesi 3 terörist tespit edilmiştir. Tespit edilen teröristlere yönelik olarak 22 Eylül 2017 tarihinde başlatılan ‘Şehit Jandarma Er Yusuf Eser Operasyonu’ kapsamında, yakın hava desteği harekâtı gerçekleştirilmiş, icra edilen harekât neticesinde; biri kadın, ikisi erkek olmak üzere toplam 3 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

 

Operasyon bölgesinde yapılan aramalarda ise, teröristler tarafından kış üstlenmesinde kullanmak amacıyla hazırlanmış iki odalı sığınak içerisinde, çok miktarda yaşam malzemesi, 2 M-16 piyade tüfeği, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 tabanca, 1 araç telsizi, çok sayıda el bombası ile patlamaya hazır çok miktarda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirilmiş olup, operasyona devam edilmektedir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik terörle mücadele faaliyetlerine aralıksız devam edilmektedir” denildi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler