son dakika haberleri

Gürpınar Belediyesi engellileri sinemayla buluşturuyor

Gürpınar Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından bedensel engelli çocuklar sinemayla buluşturuldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar Belediyesi engellileri sinemayla buluşturuyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.12.2017  15:45:00 eklendi.

 Gürpınar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Engelsiz Yaşam Merkezi, hem engellilerin yüzünü güldürüyor hem de evlerinden çıkamayan minik kalplere umut oluyor.


Engelli vatandaşların sosyal ve ekonomik hayata daha çok katılabilmeleri için birbirinden farklı faaliyetlerin yürütüldüğü Engelsiz Yaşam Merkezi, “sinema günleri” etkinliği başlattı.


Bu kapsamda merkez bünyesindeki 17 bedensel engelli vatandaş, sinemayla buluşturuldu.İlk etkinlikte “Ayla” filmini seyretmenin keyfini çıkaran engelliler için bu faaliyet,  sürekli hale getirilecek.


Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, engelli vatandaşların sosyal hayata daha çok katılmalarını sağlamanın herkese düşen toplumsal bir görev olduğunu belirtti. 


Engelsiz Yaşam Merkezi’nde birçok ilde bulunmayan hizmeti sunduklarını da belirten Doğramacı, “Onların güler yüzünü görmek bizleri mutlu ediyor. Bu amaçla sosyal etkinlikler düzenleyerek bu kardeşlerimizi toplumsal hayata daha çok katılmalarını hedefliyoruz. Sinema, tiyatro ve daha birçok alanda faaliyetler düzenleyerek mutluluklarına ortak oluyoruz.”


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler